banner6

‘Dolunay’ zanlıları 3 gün daha tutuklu

banner37

Lapta’da ektikleri su depolarının yakınındaki 25 kök Hintkeneviri bitkisini sularken yakalanan O.Ö. ve M.D.’nin aleyhindeki soruşturma henüz tamamlanamadı

‘Dolunay’ zanlıları 3 gün daha tutuklu
banner8

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve ‘Dolunay’ adı verilen operasyon çerçevesinde, Lapta Aytoro Mevkii’ndeki su depolarının yakınlarına ektikleri boyları 1 ile 2 metre arasında değişen 25 kök Hintkeneviri bitkisini sularken suçüstü yakalanan O.Ö. ve M.D.’nin tutukluluk süreleri 3 gün daha uzatıldı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Yanaroğlu, 20 Eylül 2021 tarihinde alınan bilgide Lapta’da, Aytoro Mevkii’nde su depolarının bulunduğu alt kısımdaki dere yatağında boyları 1 metre ile 2 metre arası değişen toplam 25 kök Hintkeneviri (Skunk) bitkisi olduğunu öğrendiklerini söyledi.

banner134


Yanaroğlu, aynı gün bölgeye giderek, Dolunay operasyonunu başlattıklarını söyleyerek, pusuda bekledikleri esnada saat 23.00 sıralarında zanlıların su depolarının yanına geldiğini, bitkileri sulamak için su açtıklarını kaydetti.


Zanlıların bir saat boyunca bitkileri suladıktan sonra O.Ö.’nün aşağı inip bitkilerin yanına kontrole geldiği esnada yakalandığını ifade eden Yanaroğlu, M.D.’nin de su depolarının yanındayken yakalandığını söyledi.


Yanaroğlu, zanlı M.D.’nin, O.Ö. ile birlikte bitkileri yetiştirdiklerini söylediğini, ikametgâhında kurutulmak üzere ayırdığı 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucuyu da polise telim ettiğini belirtti.


Her iki zanlının verdiği ifadenin araştırılacağını, bölgedeki araştırmaların sürdüğünü, ayrıca uyuşturucu maddeyle ilgili analiz sonucunun beklendiğini ifade eden Yanaroğlu, zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini kaydederek 3 gün ek süre istedi.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren mahkeme, zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104