Dört parmağını, presleme makinesine kıstırdı

banner37

Güzelyurt’ta Buluç Hellimleri’nin fabrikasında bir çalışan, yanlışlıkla hellim presleme makinesinin ‘başlama’ düğmesine basınca, makinede iş yapan Mavuş Bağgelmiş’in iş kazası geçirmesine neden oldu

Dört parmağını, presleme makinesine kıstırdı

Güren TİLKİ

Güzelyurt Sanayi Bölgesinde fabrikası bulunan Buluç Hellimleri’nde dün dikkatsizlik sonucu bir iş kazası yaşandı.

Kaza sonucu, firmada çalışan 43 yaşındaki Mavuş Bağgelmiş, hellim presleme makinesine dört parmağını kıstırdı. Bağgelmiş’in biri derin olmak üzere dört parmağında kesik olduğu öğrenildi.

Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol, yaşanan talihsiz kazanın bir çalışanın yanlışlıkla hellim presleme makinesinin ‘başlama’ düğmesine basması sonucu olduğunu açıkladı.

Önderol, yabancı uyruklu olan ve ülkemizde çalışma izniyle bulunan Bağgelmiş’in, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde kendisiyle ilgilenilmediği iddiasında bulunmasından dolayı işverenin tüm masraflarını karşılayarak çalışanını, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne sevk ettiğini ifade etti.

 

Kırmızıgil: Olaydan dolayı çok üzgünüm

KIBRIS’a konuşan firma sahibi Rasim Kırmızıgil de, Bağgelmiş’in daha önce firmalarının paketleme bölümünde çalıştığını belirterek kısa süre önce de kesme bölümüne aktarıldığını söyledi.

Kırmızıgil, yaşanan talihsiz olaydan dolayı üzüntü duyduğunu ifade ederek her çalışanı gibi Bağgelmiş’in de sigortalı olduğunu ve söz konusu olayın bir anlık dikkatsizlik sonucunda yaşandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108