banner6

Dövdüğü kız arkadaşını,‘şikayet etti’ diye tehdit etti

banner37

Kendisinden borcunu ödemesini isteyen eski kız arkadaşını darp etmekten dava okunarak serbest bırakılan H.Ş., bu kez de şikayetçi olduğu için eski kız arkadaşını telefonla arayarak tehdit etmekten tutuklandı

Dövdüğü kız arkadaşını,‘şikayet etti’ diye tehdit etti
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, kendisinden borcunu ödemesini isteyen eski kız arkadaşını darp eden ve şikayet üzerine tutuklandıktan sonra yazılı dava okunarak serbest bırakılan H.Ş., bu kez de kendisini şikayet ettiği gerekçesiyle eski kız arkadaşını telefonla arayarak tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı.


Meseleyle ilgili dün mahkemeye çıkarılan H.Ş., işlediği iddia edilen “Ciddi darp” ve “Telefonda tacizlik” suçlarından ileride yargılanmak üzere diğer şartların yanında 3 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı. H.Ş., aleyhindeki tüm suçlamaları reddetti.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Meltem Uçar’ı tanık kürsüsüne çağırdı.


Tanık polis Meltem Uçar, zanlının 26 Ocak’ta “Ciddi darp”, 27 Ocak’ta ise “Telefonda tacizlik” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Meltem Uçar, zanlının 26 Ocak’ta saat 09.30’da Gazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki bir işyerinin arka kapısında, borcunu ödemediği gerekçesiyle aralarında çıkan tartışma sonucu, eski kız arkadaşını kollarını tutup çektikten sonra boğazını sıkıp yüzüne tokat atmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.


Uçar, şikâyet üzerine aynı gün tutuklanan zanlının yazılı dava tebliğ edildikten sonra serbest bırakıldığını, zanlının bu kez de kendisini şikayet ettiği gerekçesiyle adı edileni 27 Ocak’ta Lefkoşa’da kullanımındaki cep telefonundan arayarak “Seni öldürecem, paranı alamayacaksın benden. Annene söyle babama yazmasın, annenin a…..na koyarım. Bu adadan çıkamayacaksın, bu ada senin sonun olacaktır” demek suretiyle telefonda tacizlik suçunu işlediğini belirtti.


Tanık polis, meseleyle ilgili yürüttüğü tahkikatını tamamladığını ifade etti ve mahkemeden zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 3 bin TL nakdi teminata bağladı.


Yargıç Serden ayrıca, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek imza atmasını istediği zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110