banner6

Dövizcide sahte dolar bozdurmak istediler

banner37

Lefkoşa’da bir döviz bürosunda 30 adet 50 dolarlık sahte banknot bozdurulmak istendi. Polis, sahte paralarla ilgili iki kişiyi tutuklarken, Girne’de piyasaya sürüldüğü bildirilen sahte paraların devamı olup olmadığına açıklık getirilmedi

Dövizcide sahte dolar bozdurmak istediler
banner8

DÖVİZCİYE GİDEN VE PARALARI VEREN YAKALANDI… H.C.Ö.T. isimli zanlının önceki gün Lefkoşa’da Moonstar isimli döviz bürosuna giderek 30 adet 50 dolarlık sahte banknotu bozdurmak istediğini belirten polis, zanlının paraların zanlıya A.A. tarafından verildiğinin belirlendiğini söyledi ancak Girne’de hafta içinde piyasaya sürüldüğü bildirilen 50 dolarlık sahte banknotlarla bağlantılı olup olmadığını açıklamadı. Mahkeme, iki zanlı aleyhine soruşturma amaçlı olarak 1 gün tutukluluk emri verdi.

Ahmet UÇAR


Lefkoşa’da döviz bürosuna giderek 30 adet 50 dolarlık sahte banknotu tedavüle sürmek isteyen zanlı H.C.Ö.T., şikayet üzerine tutuklandı. H.C.Ö.T.’ye bozdurması için paraları verdiği suçlamasıyla A.A. isimli kişi de yakalandı ve her iki zanlı da dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 1 günlük tutukluluk emri alındı.


Zanlıların piyasaya sürmek istediği 50 dolarlık sahte paraların, hafta içerisinde Girne’de piyasaya sürüldüğü bildirilen 50 dolarlık sahte paraların devamı olup olmadığına ise dünkü mahkemede açıklık getirilmedi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Vasfi Özbey, zanlılar H.C.Ö.T. ve A.A.’nın “Sahte para banknot tasarrufu” ve “Sahte parayı tedavüle sürme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Özbey, zanlı H.C.Ö.T.’nin 15 Eylül 2021 tarihinde, saat 12.00 raddelerinde, Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde faaliyet gösteren Moonstar Döviz Bürosu’na girdiğini belirterek, zanlının tasarrufunda bulundurduğu sahte 30 adet 50 Amerikan Doları’nı vererek tedavüle sürdüğü esnada tespit edildiğini kaydetti.


Zanlının yapılan şikayet üzerine tutuklandığını dile getiren Özbey, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı H.C.Ö.T.’nin, paraları zanlı A.A.’dan aldığı yönünde bir ifade verdiğini, bu ifade üzerine A.A.’nın da derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

banner134


Özbey, soruşturmanın yeni başladığına, zanlıların verdiği ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine işaret ederek, serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlıların 1 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, istenilen tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104