banner6

'DP aday adaylarının başvurularını almaya başladı'

banner37

Demokrat Parti  (DP) Genel Sekreteri Afet Özcafer, BRT Sabah Haber’in konuğuydu. 7 Ocak’ta yapılması planlanan Erken genel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulunan Özcafer, bu tarihin Ulusal Birlik Partisi ile Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanları arasında kararlaştırıldığını belirtti.

'DP aday adaylarının başvurularını almaya başladı'
banner151 banner143

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın bir süre önce seçimlerin Nisan ayında yapılması önerisi getirdiğini ve bunun da kabul gördüğünü anımsatan Özcafer, “Şimdi ne oldu da erkene aldılar bunu anlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şimdi önemli olanın seçimlere odaklanmak ve komiteden geçen Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nı Genel Kurul’da görüşmek olduğunu ifade eden Özcafer, yasanın kabulünün ardından ise yeni modeli halka iyice anlatmak gerektiğinin altını çizdi.

Özcafer DP’nin, seçime hazır olduğunu, 7 Ocak tarihinin zikredilmesiyle birlikte seçim startını verdiğini ve aday adaylarının başvurularını almaya başladığını da kaydetti.

Özcafer, yeni seçim modeline ilişkin değerlendirmesinde ise “Çarşaf  Liste’nin” halkın genel talebi olduğunu ve KKTC gibi küçük ülkeler için ideal olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 12:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104