DP Gençlik Örgütü kurultayı yapıldı

banner37

Demokrat Parti (DP) 10. Gençlik Örgütü Olağan Kurultayı gerçekleşti.

DP Gençlik Örgütü kurultayı yapıldı
banner99

Dün akşam saat 18.30’da DP Genel Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kurultaya DP Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Genel Sekreter Mehmet Erol Aktoprak, Kadın Örgütü Genel Başkanı Esen Yalın Aktoprak, ilçe başkanları, parti yetkilileri, kadın ve gençlik örgütleri ve partililer katıldı.

Başkanlık Divanı’nın seçilmesiyle başlayan kurultayda Mehmet Erol Aktoprak divan başkanı oldu.

Başkanlık divanının seçilmesini, saygı duruşu ve istiklal marşı izledi. Ardından konuşmalara geçildi.

Rauf Denktaş: Hep birlikte, el ele…

Açılış konuşmasını DP Lefkoşa İlçe Başkanı Rauf Denktaş gerçekleştirdi. Rauf Denktaş,  gençlere hitap ederken, gençliğin heyecanlı oluşundan kendilerinin de heyecan duyduğunu belirterek, coşkulu kalabalığı sağlayanlara teşekkür etti.

Gençliğinin önemine işaret eden Rauf Denktaş, demokrat partili gençlerin ülkeye hizmet edeceğine olan inancını yineledi ve “Hep birlikte, el ele çok daha ileri. KKTC’ni daha güzel yarınlara, halkın refahını da yükselterek barışa, huzura yürüyeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Aktoprak

DP Genel Sekreteri Mehmet Erol Aktoprak da uluslararası camianın KKTC’ye ve Kıbrıs Türk Halkı’na uyguladığı haksız ambargolar ve ülkede var olan bazı iç sıkıntılar nedeniyle ülke gençliğinin devletten soğutulmaya çalışıldığını belirtti.

DP Genel Sekreteri, Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf R. Denktaş’ı da rahmet ve özlemle anarken, onun ve dava arkadaşlarının kan dökerek vatan yaptığı ve Kıbrıs Türk halkına emanet ettiği KKTC’ye dünden daha fazla sarılmak gerektiğini söyledi.

Serdar Denktaş

Son olarak DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş gençlere hitap etti.

banner134
İçte sıkıntılar olduğuna ancak bu sıkıntıları aşmak adına hükümetin adım adım çalışmalar yaptığına dikkati çeken Denktaş, içteki sorunlar bir yana Kıbrıs konusunda ciddi ve kritik bir döneme girildiğini ve özellikle gençlerin bu süreci çok daha dikkatli izlemesi gerektiğini belirtti.

Siyasi partilerde görev alan gençleri yalnızca seçim dönemlerinde sokakta afiş asan, mitingleri dolduran olgular olmamasını, doğurgan fikirlerini ülke yönetimi içinde harcamalarının çok daha verimli olacağına inanç belirten Denktaş, özellikle müzakere sürecinde gelinen aşamada genç fikirlerin ortaya çıkmasının gerektiğini söyledi.

Denktaş, Kıbrıs konusunda ortaya henüz yazılı bir metin çıkmadığını ancak DP’li gençlerin hazır olması gerektiğini, bir metnin çıkması ile birlikte gençleri köylerde, kahvelerde, dost sohbetlerinde, televizyon, radyo, sosyal medya ve köşe yazılarında görmek istediğinin altını çizerek; “Bu ülkenin pırıl pırıl yurtsever, milliyetçi gençlerinin fikirlerini tüm dünyaya ispat edelim. Bizim örümcek tutmuş kafalarımızın doğuramayacağı yepyeni fikirlerinize sahip çıkar ve paylaşırsanız, bizlerde bu genç fikirlere sarılır hep birlikte ileriye doğru yürürüz” diye konuştu.

DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş son olarak gençlere hoşgörülü olmanın birlikteliği devam ettirmede en önemli etken olduğunu söyledi ve  “Birbirinizi sevin, farklılıklarımızı hoşgörü ile kabullenin. DP’nin gücünü, düşüncesini, hedef ve vizyonunu bir kez daha sergileyin ki yolumuza büyüyerek devam edelim” dedi.

Konuşmaları, Faaliyet ve Kesin Hesap Raporlarının okunup ve oylanması izledi. Ardından seçimlere geçildi.

DP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Mahmut Toray Hüdeverdi

DP 10. Gençlik Örgütü Genel Başkanlığına tek aday olan Mahmut Toray Hüdaverdi oy birliği ile seçildi.

DP Gençlik Örgütü Genel Başkanlığına oy birliği ile seçilen Mahmut Toray Hüdaverdi kürsüdeki konuşmasında, kendisini bu göreve layık eden partililere teşekkür etti.

Bundan önce DP Lefkoşa İlçe Genç Örgütü Başkanlığına seçildiğini hatırlatan Hüdaverdi, bugün çok daha büyük bir söz vereceğini söyledi ve “DP Gençlik Örgütünü, ülkenin tüm siyasi platformlarındaki gençlik örgütlerinin en güçlüsü yapacağım” dedi.

Yönetim kurulu

Gençlik Örgütü Merkez Yönetim Kuruluna oy birliği ile seçilen isimler ise şöyle:

“Muhammet Shanebleh, Hakan Borataş, Cemal Düzdaban, Mitatcan İçemen, Cem Özuysal, Serkan Gökkaya, Derviş Şekerci."

 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75