DP sokakta gördüğü ilgiyi sandıkta göremedi

banner37

Gayri resmi sonuçların açıklanmasının ardından DP Genel Başkanı Denktaş ve LTB Başkan adayı Eroğlu açıklama yaptı

banner87
DP sokakta gördüğü ilgiyi  sandıkta göremedi
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Tatlısu ve Lapta belediyelerinde yüzü gülen Demokrat Parti (DP), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) umduğunu bulamadı.

Demokrat Parti’nin Ledra Palace’taki ofisinden sonuçları takip eden partililerin Lefkoşa’daki gayri resmi sonuçların açıklanmasının ardından morallerinin bozulduğu gözlemlendi.

Gayri resmi seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Maliye Bakanı ve DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ile DP LTB Başkan adayı Gencay Eroğlu basına açıklama yaptı.

Denktaş, DP’nin Lefkoşa’da sokakta gördüğü ilgiyi sandıkta göremediğini söylerken, Eroğlu ise bunun bir yarış olduğunu kaydetti.

Denktaş: Seçimler demokratik bir ortamda geçti

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, kendisiyle birlikte yola çıkan arkadaşlarına ve örgütlere teşekkür etti.

DP’nin Tatlısu Belediye Başkan adayının yeniden kazandığına işaret eden Denktaş, ayrıca Lapta’da destekledikleri adayın da kazandığını söyledi.

Serdar Denktaş, demokrasi gereği olan seçimlerin demokratik bir ortamda geçtiğini ifade etti ve propaganda sürecinde gördükleri ilgiyi sandıkta göremediklerini kaydetti.

Denktaş, “değerli olan bir adayla seçime katıldık. Lefkoşalı Mehmet Harmancı’ya bir kez daha dört yıllığına hizmet etmesi için şans verdi. Parti olarak böyle farklı bir sonuç beklemiyorduk. Bu seçim, Lefkoşa’da beklenen katılım olmadı. Bunun nedeni hem sıcak hava hem de basının etkisidir. Seçimde göstermiş olduğu başarıdan dolayı Harmancı’yı kutluyorum. Parti olarak bundan sonra daha etkin bir senaryo ile yola çıkacağız” şeklinde konuştu.

“Sebebini araştırmak gerek”

Siyaset kurumunun bunun nedenlerini iyice anlamak, araştırmak, değerlendirmek ve gereğini yapmak durumunda olduğunu dile getiren Denktaş, “Halkı siyasetle yeniden barıştırmak, halkın gerçekçi yaklaşımlarla hayal dünyası arasındaki sıkışmışlığından kurtararak, gerçekçi yaklaşımların daha doğru olduğunu anlamasını sağlamak siyaset kurumunun görevidir” dedi.

Eroğlu: Bu bir yarıştı

Eroğlu, seçimde kendilerine destek verenlere teşekkür etti. Gencay Eroğlu, seçimde istenilen sonucu alamasalar da bunun bir yarış olduğunu ve Harmancı’yı da tekrardan seçilmesinden dolayı tebrik etti.

Gencay Eroğlu, bundan sonraki süreçte de Lefkoşa’daki gelişmelerin takipçisi olacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108