banner6

Dr. Ahmet Varış TIP-İŞ'in yeni başkanı

banner37

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası, olağan genel kurulunu yaptı

Dr. Ahmet Varış TIP-İŞ'in yeni başkanı
banner99

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası’nın (TIP-İŞ) bugün düzenlenen Olağan Genel Kurulu’nda başkan ve yönetim kurulu seçimi gerçekleştirildi.

295 üyeye sahip olan TIP-İŞ Başkanlığı’na Dr. Ahmet Varış seçildi.

Ahmet Varış’ın başkan seçildiği genel kurulda Asli Yönetim Kurulu üyeleri Arif Ersoy, Nafiye Direktör, Volkan Onar, Emre Vudalı, Şükrü Onbaşı oldu.

Yedek Yönetim Kurulu üyeliklerine Ozan Emiroğlu, İdris Deniz ve Raif Hızal getirilirken Denetleme Kurulu üyeliklerine Mehmet Mehmetoğlu, Adil Özyılkan; Disiplin Kurulu üyeliklerine ise Erol Barçın, Ceyhun Birinci ve Cansel Öztekiner seçildi.

Girne bölge temsilcisi, Sibel Çelebi, Mağusa bölge temsilcisi Ahmet Körceğiz, Güzelyurt temsilcilisi Nurçin İncirli seçilirken, Temel Sağlık Hizmetleri temsilcisi Fatma Kızıl oldu. Oybirliği ile başkanlığa seçilen Ahmet Varış görevi devraldığı Sıla Usar’a ve bugüne kadar sendikal mücadelede görev yapmış olan tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

Varış yaptığı açıklamada, kamu sağlık merkezlerindeki alt yapı eksikliklerinin giderilmesi ve bu merkezlerin çağımızın gerektirdiği modern donanıma kavuşması, hekim emeğini değersizleştiren siyasi erk ile mücadele etmek için çalışacaklarını,  hekimlerin hakları kadar hasta hakları içinde mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104