banner6

Dr. Özlem Gürkut: Yarıyıl tatilini öne çekmek faydalı olmaz

banner37

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut, Ocak ve Şubat aylarının tehlikeli olduğunu belirtti, “Yarıyıl tatilini öne çekmek faydalı olmaz" diyerek, okul kaynaklı bulaş olması durumunda bahse konu olan okulda eğitime ara verilmesi gerektiğini söyledi.

Dr. Özlem Gürkut: Yarıyıl tatilini öne çekmek faydalı olmaz
banner151 banner143

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tespit edilen 3 yoğun bakım hemşiresi ve bir hasta nedeniyle karantinaya alınan temaslı 21 hemşireyi anımsatarak, zaten personel sıkıntısının yaşandığını ve iş yükünün arttığını belirtti. Gürkut, hastanede kaynağı belli olmayan pozitif vaka olduğunu kaydetti.

Katıldığı bir WEB TV programında açıklamalarda bulunan Dr. Özlem Gürkut, okullarda çıkan vakalarla beraber yarıyıl tatiline erken girilmesi konusuna ilişkin, vakaların artmasının esas olarak Ocak ve Şubat aylarında beklendiğini anımsattı. Okulların erkenden tatile girmesiyle ileride ne olacağını soran Gürkut, okul kaynaklı bulaş olması durumunda bahse konu olan okulda eğitime ara verilmesi gerektiğini belirtti.

Pandemi hastanesinin yapımının hızlıca tamamlandığını ancak elektrik gibi bazı sorunların düşünülmediğini söyleyen Gürkut, Acil Durum Hastanesi’ne mevcut personel aktarılırsa sorunun çözülmüş sayılmayacağını ifade etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104