Drag yarışçılarından sitem

banner37

Drag yarışçılarından sitem
banner90
banner8

PGM ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayalerinde gerçekleştirilen Short Shift Drag 400 yarışlarına hazırlanan yarışçılarımız gazetemize ulaşarak başlarından geçen olayları ve sitemlerini dile getirdiler.

Drag yarışçılarımızın sitemlerini dile getiren yazıları şöyle:

PGM ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayalerinde gerçekleştirilen Short Shift Drag 400 yarışları(Kalkış Yarışları) ülkemizde gerek Güney Kıbrıs’tan gerekse Türkiye Cumhuriyeti'nden gelen yarışmacılar ile üç toplumlu olarak düzenlenen bir otomobil sporları faaliyetidir.

Herhangi bir kurum veya kuruluşa bağlı olmadan organizatörlerin ve yarışmacıların çabalarıyla gerçekleştirilen bu faaliyet neredeyse yüz’e yakın araç üçyüz mekaniker ve adanın en çok kitleye hitap eden organizasyonu olarak binlerce kişilik seyirci potansiyeline sahiptir. Kurum kuruluşlara bağlı olmadan yapılan bu spor Bakanlıklar ve PGM personelinin destekleri ve kontrolleri ile normal bir yolda gerekli güvenlik önlemleri alınarak yapılıyor.

banner134
Taktire şayan hareketlerinden dolayı izinlerde zorluk çıkarmayan tüm makamlara teşekkür ederiz. Bu sporun daha güzel günler göreceğine de eminiz. Yeterince bilgi ve teşekkürden sonra sitemimizi belirtelim; Bizler kim miyiz? Tüm Devlet makamlarına sesleniyorum,çalışıp alın teriyle kazandığı parasıyla aracını yarışa hazırlayan,sizlerin belki akrabaları,belki tanıdığı gençleriz. Bizler,sizlerin maganda diye hitap ettiği,birbiriyle yardımlaşarak alın termizle hobimizi gerçekleştiren ve bu yarışların tamamen tanınması için çabalayan gençleriz.

Bu yolda bir çok kardeşimizi asfaltı bozuk yollarda kaybettik,biz ağladık siz bize gene maganda dediniz. Canınız sağolsun! Binbir güçlükle evlatlarınızın eğlendiği mekanlara gitmeyip para biriktirerek büyük başarılar elde eden araçlar yapıp rodaj(yeni kurulmuş bir makinanın aksamlarının tam çalışması için gereken 500-1000km yol yapma gerekliliği) için yola çıktığımızda küfür ve ceza yiyenleriz.

Bizler drift veya ralli sporu gibi büyük paralar gerektiren yarışlarda güzel pistlerde yarışamıyoruz. Çünkü gücümüz yetmiyor.  Antrenman için gidilen yolda arkadaşlarımız antrenman izni alındığı halde polis engeline takılıyor. Bizler uyuşturucu kaçakçısı veya katil değiliz.

Sevdiğimiz bu sporu yapmak yapabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bir pistimiz bile yokken geleceği belirsiz bu spor için onbinlerce TL para harcarken emeklerimizin karşılıpını aldık mı diye araçlarımızı denemek istiyoruz.Hatalarımız olacak! Genciz, heyecanımız var ama herkesten anlayış bekliyoruz.

Çok sevdiğimiz bir söyleyiş vardır; Çocuklarınıza araba tutkusunu aşılayın,o zaman ne uyuşturucuya ne de kumara harcayacak paraları ve zamanları kalmaz. Dediğim gibi bir pistimiz veya kayıtlı olabileceğimiz bir kurumumuz yok.

Bizleri illegal görmeyiniz. Short Shift Drag 400 yarışlarının düzenlenmesinde emeği geçen başta Devlet büyüklerimiz,Polis Genel Müdürlüğü,organizatörler ve hakemlere çok teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz Gümüş
Deniz Gümüş - 13 ay Önce

Ercan Havalimanı yeni terminal açıldıktan sonra eski pist drag pisti olsun ????

SIRADAKİ HABER

banner75