banner6

Dualar polis memuru için

banner37

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Erhan Çakırgöz, dün görev başında kalp krizi geçirdi. Bölgede bulunan bir hemşire, kalbi duran Çakırgöz’e kalp masajı yaparak hayata döndürdü

Dualar polis memuru için
banner8

Doğan SAMER

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Erhan Çakırgöz, dün görev başında kalp krizi geçirdi. Ansızın yere yığılan ve kalbi duran Çakırgöz’e şans eseri orada bulunan hemşire müdahale etti.

Polis münhaline katılmak üzere orada bulunan bir hemşire, ansızın yere yığılan Erhan Çakırgöz’ün kalp krizi geçirdiğini anlayınca kalp masajı yaparak hayatını kurtardı.

Kalbi tekrar çalıştırılan Çakırgöz, önce Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Konuyla ilgili KIBRIS’a bilgi veren Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doktor Hasan Birtan, “Polis memuru Erhan Çakırgöz’ün durumu kritik, beyninin ne kadar hasar aldığını bilmiyoruz” dedi.

Erhan Çakırgöz’ün kalp masajıyla hayata döndürüldüğünü söyleyen Birtan, polis memuruna Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne getirilir getirilmez anjiyo yapıldığını belirtti.

Anjiyo ile tıkalı olan damara müdahale edildiğini anlatan Birtan, damarın açıldığını ve ameliyattan sonra Erhan Çakırgöz’ün yoğun bakıma kaldırıldığını ifade etti.

banner134

Polis memuru Çakırgöz’ün yoğun bakım servisinde uyutulduğunu açıklayan Uzman Doktor Hasan Birtan, “Kalp krizi geçiren memurun ne kadar süre kalbi durdu bilmiyoruz, ne kadar sürede müdahale edildi bilmiyoruz. Bu süreden beyninin ne kadar etkilendiği bilinmediği için uyutuluyor. Durumu kritiktir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104