banner6

‘Düello’ zanlıları teminata bağlandı

banner37

H.G. isimli şahsı bıçakla yaralayan İ.Ö., ile onu olay yerinden kaçıran T.A.’nın aleyhindeki soruşturma tamamlandı

‘Düello’ zanlıları teminata bağlandı
banner8

Girne’de geçtiğimiz hafta, telefonda kendisini düelloya davet ettiği gerekçesiyle H.G. isimli şahsı bıçakla yaralayan İ.Ö., ve İ.Ö.’yü aracıyla olay yerinden kaçıran T.A., aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

banner134


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Fezile Kesat, zanlı İ.Ö.’nün 18.10.2021 tarihinde, saat 23.45 sıralarında, Girne’de İskenderun Caddesi üzerinde telefonda kendisini düelloya davet ettiği gerekçesiyle 213 mlgr. alkollü içki tesiri altında olduğu esnada 31 santimlik bıçakla H.G. (E-48) isimli şahsı yaraladığını, boynunda 5 santim, el bileğinde 6 santim ve sol kaşında bir santim yüzeysel kesi oluşmasına neden olduğunu söyledi.


Kesat, olayın ardından İ.Ö.’nün olay mahallinde kendisini bekleyen, T.A.’ya ait araçla kaçtığını, her iki zanlının da olay yeri yakında tespit edilerek, yakalandığını, bıçağın bulunarak emare alındığını ifade etti.


H.G. isimli şahsın Girne Akçiçek Hastanesi’nde ilk yardım tedavisinin ardından taburcu edildiğini söyleyen Kesat, soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun, zanlıların davasında hazır olması maksadı ile yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, 3’er bin TL nakdi teminat yatırması, İ.Ö. için bir kefilin 100 bin TL, T.A. için ise bir kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalanması şartlarıyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104