banner6

Düğümü maktulün radyosu çözdü

banner37

Lefkoşa Trafik Şube Amirliği; Ercan- Yonca kavşağı yakınlarında meydana gelen kazada olay yerinde hayatını kaybeden şahsın kimliğini akıllara gelmeyecek bir yöntemle belirledi

Düğümü maktulün radyosu çözdü
banner99

Mehmet KARA

Ercan-Yonca kavşağı arasındaki yolda 28 Mayıs’ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden ve o günden beri kimliğinin tespit edilmesi için soruşturma sürdürülen kişinin, 68 yaşındaki Kıbrıslı Rum Andreas Alexandrou olduğu belirlendi.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nin günledir yürüttüğü çalışma sonuç verdi. Söz konusu şahsın naaşı, dün sabah teyzesi ve Lakadamya köyü muhtarının kimlik teşhisinin ardından Rum makamlarına teslim edildi.

Kaza nasıl olmuştu?

Kaza, Fırat Demir (E-21) yönetimindeki taksinin yolu geçmeye çalışan yayaya çarpması sonucu meydana gelmiş ancak ölen kişinin kimliği belirlenememişti.

banner134

Yayanın neredeyse telefon büyüklüğündeki radyosu dışında üzerinde kimliğini gösteren hiçbir belge çıkmamıştı.

Adım adım sona varıldı

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amiri Şevket Derindağ, Trafik Devriyeler Amiri Kutlay Malek ve Trafik Tahkikat Amiri Mehmet Özatılgan, söz konu şahsın kimliğinin belirlenmesi için çalışma başlattı.

Deneyimli Tahkikat Amiri Mehmet Özatılgan ve ekibi, olay mahalli ile çevresinde detaylı inceleme yaptı.

Bölgedeki kamera kayıtları mercek altına alındı. Maktulün kimliğinin belirlenmesini sağlayan ayrıntı ise şahsın telefon büyüklüğündeki radyosu oldu.

Radyoyu çalıştıran ve frekanstan Rumca şarkıların çaldığını fark eden KKTC polisi, söz konusu şahsın güneyden gelmiş olabileceği ihtimali üzerinde durarak, Güney Kıbrıs’la temasa geçti.

Parmak izi Rum mercilere iletildi

KKTC polisi, konuyla ilgili Suç ve Suça İlişkin Bilgi Değişim Ofisi aracılığıyla güneyle gerekli girişimde bulundu. Yayadan alınan parmak izi ile maktulün fotoğrafı Rum mercilere iletildi.

Yapılan girişimler sonucu aileye ulaşıldı ve söz konusu şahsın Lakadamya’da kaldığı, çobanlık yaptığı öğrenildi.

Teşhis için teyzesi geldi

KKTC polisi, dün sabah saatlerinde teyzesi ile Lakadamya köyü muhtarını kimlik teşhisi için Metahan Sınır Kapısı’ndan alarak hastanenin morguna götürdü.

Söz konusu şahsın, yeğeni Andreas Alexandrou olduğunu gören teyzesi gözyaşlarına boğuldu.

Rum vatandaşı Alexandrou’nun naaşı otopsiden sonra, öğlen 14.30’da, KKTC polislerince BM görevlileri ile Rum polisine tutanak karşılığında teslim edildi

Bu arada, söz konusu şahsın KKTC’ye yasal olmayan yollardan giriş yaptığı belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 08:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104