Düğün sahipleri ne yapacağını şaşırdı

banner37

Covid-19 vakalarındaki artışın ardından ülke genelinde alınan tedbirler çerçevesinde düğünlerin iptal edilip, nikah kıyımlarının da belirli kıstaslara bağlanması, düğün telaşında olan gençlerin ve ailelerin moralini bozdu

Düğün sahipleri ne yapacağını şaşırdı
banner90
banner8

HEM MADDİ, HEM MANEVİ ZARAR… Evlilik arifesinde olan ve düğünlerine sayılı günler kalmışken, Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde düğünlerin iptal edilmesi ve nikah kıyımlarına da belirli koşulların getirilmesi, hem evlenecek gençlerin hem de ailelerinin moralini iyice bozdu. KIBRIS’a dert yanan düğün sahipleri, hayallerindeki düğünü gerçekleştirmek için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını, ama düğünlerin iptal edilmesiyle hem maddi hem de manevi olarak büyük zarara uğradıklarını anlattı.

Funda ÖZSAKINÇ

   Covid-19 vakalarındaki artışların ardından alınan tedbirler çerçevesinde ülke genelindeki düğünlerin iptal edilip, nikah kıyımlarının da belirli koşullara bağlanması, evlilik hazırlığında olan gençlerin ve ailelerinin moralini bir hayli bozdu.

   KIBRIS’a dert yanan düğün sahipleri, hayallerindeki düğünü gerçekleştirmek için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını ve artık gün saymaya başladıklarını, ama düğünlerin iptal edilmesiyle ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi.

   Hem maddi hem de manevi olarak büyük zarara uğradıklarını söyleyen düğün sahipleri, nikah kıyımlarının da Evlendirme Dairesi’nde, evlenecek çiftin yanı sıra iki şahit ve isterlerse anne-babaların katılabileceğini öğrendiklerini belirterek, bu şekilde nikah kıydırmak istemediklerini dile getirdi.

banner134
“Sadece devletin nikah salonunda kıyılabilir”

   Lefkoşa Evlendirme Dairesi Nikah Memuresi Emel Hansoylu, daha önce nikâh merasimi yapılacak mekânların işletmecileri tarafından genel kullanım alanlarına ve oturma düzenine ilişkin mesafe planı hazırlanarak, kapasiteye uygun sayıda misafir kabul edildiğini belirtti.

   Hazırlanan plan çerçevesinde mekânın girişlerinde ve sıra oluşabilecek her noktada mesafeyi sağlamaya yardımcı yer işaretlemeleri yapıldığını kaydeden Hansoylu, düğün salonlarında kurallar, mesafe, maske kullanımı ve temizlik çalışmalarına uyum sağlanarak düğünlerin kontrollü bir şekilde ilerlediğini, fakat şu an tamamen iptal olduğunu söyledi.

   Hansoylu, yeni normlara göre, düğünleri iptal olan çiftlerin nikâhlarının, özel düğün salonlarında değil, sadece devletin nikâh salonunda kıyılabileceğini ve gelin, damat, nikâh memuru, 2 şahit ve istenirse anne-babaların da nikâhta bulunabileceklerini kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75