banner6

Dünyanın dört bir yanından bisiklet takımları Erciyes'i mesken tuttu

banner37

Dünyanın dört bir yanından bisiklet takımları Erciyes'i mesken tuttu
banner151 banner143

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Erciyes Master Planı yatırımıyla uluslararası alana kavuşan Erciyes Merkezi, uluslar arası bisiklet takımlarının da hedefi başlayacak.

Erciye'nin yaylalarındaki temiz pedallar çeviren "dan Endonezya'dan Endonezya'ya, Cezayir'dan Eritre'ye, Cezayir'den Özbekistan'a dört dünya bir yanından bisiklet takımları, kamp yapan şampiyonalara hazırlanıyor. Sporcular, Erciye'nin çıkışlı zorlu arazisindeki yaklaşık 100 kilometrelik parkurda antrenmanlarla güçleniyor.

Sporcuların 1400 metre rakımda antrenman yapabildiği Erciye Dağı, en az 21 gün olması olası yüksek irtifa bisiklet antrenmanları için ideal yer olarak gösteriliyor.

SPORCULAR ERCİYES'İ SEVDİ

Özbekistanlı sporcu Ulugbekov, AA muhabirine, Konya'daki 5. İslami Dayanışma Oyunları'na ulaşmak için Erciyes'i tercih edecekleri, kentteki yarışmalara da katılacaklarını söyledi.

İlk kez Erciyes'e Er Saidov, "Önemli bir yarıştan önce davranalım. Büyük yarışlardan önce irtifa kampı ekstra güç depoluyoruz." dedi.

Saidov, İtalya'da da yüksek irtif kampı eğitimi almayı planlamaktadır.

onun takımı antrenörü Muhammed Saiful Anuna ise, sporcular için irtifanın önemli olduğunu vurguladı.

Kendi ülkesinin denizinde olduğunu, Erciye'in yüksekliğini kullanmak için daha fazla satın alındığını belirten Anuna'nın çok kaliteli, yok ve olduğunu aktardı.

Cezayir'de oyundan Youcef Reçetesi "Ül yaz dönemi çok sıcak. 40 derecen geliyorum. Kayseri için olası göre çok soğuk. Antren sıcak hava gitme gerekiyor. Antrenmana başladıktan sonra 15-20 dakika sonra biraz ısınıyoruz." kullanımları.

HER YIL 20-25 ÜLKEDEN TAKIM ERCİYES'E GELİYOR

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes Dağı'nda dağ bisikleti ve yol bisikleti için iniş parkurları oluşturduklarını kaydetti.

Bisiklet sporuna ticari yatırımlardan bahseden Cıngı, tüm dünyadan takımların servislerini Avrupa'da aktardı.

Erciyes'in profesyonel yol bisikleti takımlarının geleceği yüksek irtifa antrenman merkezi, ilgi odağının devam etmesi dile getirdi.

Cıng 20-25te oyuncağı Erciyes'in yüksek irtifa kampı sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104