"Dünyanın hiçbir yerinde 8 öğrenciye bir okul açık tutulmaz”

banner37

"Dünyanın hiçbir yerinde 8 öğrenciye bir okul açık tutulmaz”
banner90
banner8

Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay,  Bakanlar Kurulu üyeleri, milletvekillerinin de katılımıyla “Ülkeye Hizmet Yolunda Lefke’deyiz” sloganıyla dün akşam Lefke AKM’de belde bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.  

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu,  Erdal Abit İlkokulu’nun kapanması konusuna değinerek “Dünyanın hiçbir yerinde 8 öğrenciye bir okul açık tutulmaz” dedi.

Gemikonağı’nda bir merkezi anaokul ihtiyaç olduğunu belirten Eğitim Bakanı, bölgedeki okulların merkezi bir yerde şekillendirilmesi gerektiğini söyledi.

banner134
Yeşilyurt İlkokulu’nun kapatılmayacağını belirten Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, bu okula gitmesi gereken ancak başka okullara giden öğrencilerin taşımacılık ücretlerinin karşılanmayacağını açıkladı. Çavuşoğlu, “Bu okuldaki öğrenci sayısını artırma konusunda kararlıyız” dedi.

Yedidalga İlkokulu’nun eksikliklerinin giderilmesi konusunda adım attıklarını, Lefke Gazi Lisesi’nden Güzelyurt’a kayma olmasının önüne geçmek için çalıştıklarını kaydeden Çavuşoğlu, Cengiz Topel Meslek Lisesi’nin eksikliklerinin giderilmesi için de girişimleri olduğunu dile getirdi.

Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü’nün KKTC’ye gelmesini sağlayan geçmişteki hükümetin bir üyesi olduğunu da anımsatan Eğitim Bakanı, stratejik plan ve vizyon eksikliği nedeniyle bu alanda bazı sorunlar yaşandığını, Bakanlar Kurulu’na sunulan eğitimdeki eylem planı çerçevesinde soruna neden olan projelere “dur” diyebileceklerini belirtti.

Fotoğraf: Arşiv

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75