banner6

Durakoğlu: Kıbrıs'ta yeni adımlar 16 Nisan'dan sonra

banner37

Atlantik Konseyi Kıdemli Uzmanı Naz Durakoğlu, ABD Kongresinde "Türkiye'de demokrasi" konulu oturumda yaptığı konuşmada, 16 Nisan anayasa değişikliği referandumunun ardından Türkiye'nin Kıbrıs'ta yeni adımlar atabileceğini söyledi.

Durakoğlu: Kıbrıs'ta yeni adımlar 16 Nisan'dan sonra
banner150

banner150

banner99

Anayasa değişikliği maddelerinde kontrol mekanizmalarının çok zayıf olduğunu öne süren Naz Durakoğlu ise Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin Türk-Amerikan ilişkileri bakımından çok önemli ve belirleyici olabileceğini kaydetti. İki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere de değinen Durakoğlu, 16 Nisan'dan sonra Kıbrıs konusunda yeni adımlar atılabileceğini ifade etti.

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Avrupa, Avrasya ve Yükselen Tehditler Alt Komitesinde "Türkiye'de Demokrasinin Yüzleştiği Sorunlar" başlıklı oturum yapıldı

Oturuma katılan Turkish Heritage Organization Başkanı Çınar, Türkiye'nin özellikle son dönemde terör örgütü DEAŞ'a karşı verdiği ciddi mücadelenin Washington'da daha fazla takdir edilmesi gerektiğine dikkati çekti

Başkanlığını California vekili Cumhuriyetçi Dana Rohrabacher'in yaptığı alt komitede, Türkiye'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası gelişmeler ele alındı.

Çınar'ın yanı sıra Columbia Üniversitesi Barış ve İnsan Hakları Çalışmaları Direktörü David Phillips, Halkların Demokrasi Partisi (HDP) ABD Temsilcisi Mehmet Yüksel ve Atlantik Konseyi Kıdemli Uzmanı Naz Durakoğlu oturuma konuşmacı olarak katıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104