Dursun Oğuz: Zam kaçınılmazdı Gerçek neyse onu söylüyorum

banner37

Dursun Oğuz: Zam kaçınılmazdı Gerçek neyse onu söylüyorum
banner90
banner99

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, kaç aydır yapılmayan akaryakıt zammın kaçınılmaz bir zam olduğunu belirterek, mecbur kaldıkları bir noktaya gelindiğini açıkladı.

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, hayat pahalılığı ödeneğinin 4 ay süreyle durdurulmasına ilişkin yasa tasarısının ülkenin içinde bulunduğu şartlardan dolayı gündeme getirildiğini söyleyerek, “Bu koltuklarda siz olsanız siz de belki de aynısını yapacaktınız” dedi.

Oğuz, kaç aydır yapılmayan akaryakıt zammın kaçınılmaz bir zam olduğunu, mecbur kaldıkları bir noktaya gelindiğini belirtti.

banner134
Ülkenin gerçeğinin bu olduğunu dile getiren Oğuz, “Politika yapmıyorum. Politikacı değilim. Gerçek neyse onu söylüyorum” dedi.

Gelecek açısından tasarruf için bu tasarısının gündeme geldiğini söyleyen Oğuz, uzlaşının sağlanması açısından yasa tasarısının komiteye çekilmesi noktasında komite başkanına çağrıda bulundu.

Oğuz, mali durumla ilgili bilgi verdi.

Türkiye’den kaynak akışına yönelik görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Oğuz, bütçe dışında COVID 19’un ekonomiyi çok etkilediğini Türkiye’den daha önce buna yönelik kaynak geldiğini, yeniden gelmesine ilişkin böyle bir görüşmeleri bulunduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75