Durumu kritik!

banner37

Tuzla’da geçirdiği traktör kazasında kolu ve ayağı kopan 36 yaşındaki Erdinç Özkahraman’ın hayati tehlikesi devam ediyor

Durumu kritik!
banner99

DİĞER ORGANLARDA DA HASARLAR GELİŞEBİLİR… Tarlasını sürerken traktör kazası geçirerek ağır yaralanan Erdinç Özkahraman’ın hayati tehlikesi sürüyor. YDÜ Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Eren, Özkahraman’ın kritik durumunun devam ettiğini vurgulayarak, travmanın ikincil hasarlarına karşı hastanın yakın takipte tutulduğunu ifade etti. Eren, geniş doku travması sonrasında diğer organlarda da hasarlar gelişebileceğini belirterek, hastanın uyanmaya başladığını ancak kritik döneminin devam ettiğini kaydetti

Serap ŞAHİN

Tuzla’da geçirdiği traktör kazasında ağır yaralanan 36 yaşındaki Erdinç Özkahraman’ın hayati tehlikesi sürüyor.

Özkahraman, önceki gün, Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyü sınırları içerisinde bulunan Kral Mezarları yakınlarındaki bir tarlayı sürerken traktör kazası geçirerek ağır yaralanmıştı. Traktörün altında kalarak feci şekilde yaralanan Özkahraman’ın bir kolu ile bacağı kopmuştu.

Erdinç Özkahraman’ın Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’ndeki tedavisi, yoğun bakım servisinde devam ediyor.

YDÜ Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Eren, Özkahraman’ın kritik durumunun devam ettiğini söyledi.

banner134
Özkahraman’a traktörün yaptığı travmalar dışında yanık travmalarının olduğuna dikkat çeken Eren, gerekli cerrahi müdahalelerin yapıldığını belirtti.

Büyük travmanın ikincil hasarlarına karşı hastanın yakın takipte tutulduğunu ifade eden Gülay Eren, geniş doku travması sonrasında diğer organlarda da hasarlar gelişebileceğini vurguladı.

Eren, hastanın uyanmaya başladığını ancak kritik döneminin devam ettiğini bildirdi.

“Kritik dönemi devam ediyor”

Doç. Dr. Gülay Eren, Erdinç Özkahraman’ın geldiği akşam ameliyat edildiğini ve çok ciddi bir kaza geçirdiğini anımsattı.

Traktörün yaptığı travmalar dışında Özkahraman’da yanık travmaları da olduğuna işaret eden Eren, “Bu birlikteliği çözemedim” dedi. Kopmak üzere olan bir kolla ve kömür bir bacakla hastaneye getirildiğine işaret eden Gülay Eren, gerekli cerrahi müdahalelerin yapıldığını ve büyük travmanın ikincil hasarlarına karşı hastanın yakın takipte tutulduğunu ifade etti.

Eren, geniş doku travması sonrasında diğer organlarda da hasarlar gelişebileceğine işaret ederek “48-72 saat bulgularını bekleyeceğiz. Şu an takipteyiz. Hastayı ikincil hasarlara karşın korumak adına uyutuyorduk, şu an uyanmaya başladı. Solunum cihazından ayırmayı hedefliyorum. Kritik dönemi devam ediyor. Sırtında yanıkları var. Gerekli müdahaleler yapılıyor. Takip, cerrahileri gözden geçirilip planlanacak” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75