banner6

Dürüst: Ara emri, kararımızı durdurmayacak

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, seyrüsefer affına ilişkin yasa gücünde kararname kararını durdurmadıklarını belirterek, ‘Ara emri, kararımızı durdurmayacak’ dedi.

Dürüst: Ara emri, kararımızı durdurmayacak
banner151

Bakan Dürüst, kararname için şunları söyledi:

‘Vatandaşlarımız ödeyemedikleri seyrüsefer borçlarından dolayı vergi borcu oluşmaktadır. Bu nedenle de kredi ihtiyacı olan vatandaşlarımız, vergi borçlarından dolayı kredi alamamaktadırlar. Aynı zamanda ödenmeyen seyrüsefer harçları, toplanamayan vergiler olarak da karşımıza çıkmaktadır. Hem vatandaşımıza kolaylık sağlamak hem de toplanamayan vergilerin toplanabilmesini kolaylaştırmak için böylesi bir karar ürettik.

Hem devlet kasasına bir miktar gelir elde etmek hem de kayıt dışı araçların kayıt altına alınmasını da kolaylaştıracak sistemin, vatandaşlarımız açısından çok faydalı bir karardı.’

Önceki hükümetlerin de buna benzer uygulamalarının var olduğunu belirten Dürüst, ‘vatandaşın faydasına olacak kararların hiçbir zaman önünde olmadıklarını, tam aksine destek olduklarını’ vurguladı.

‘CTP’nin karara ilişkin Anayasa Mahkemesi’nce aldıkları ara emirle, şu an yürütmeyi durdurmuş olabilir ancak biz kararımızı durdurmuş değiliz’ diyen Dürüst, ‘Maliye Bakanlığı ile yapacağımız çalışmalar sonucunda 1-2 hafta içerisinde Bakanlar Kurulu tarafından yasalaşmak üzere KKTC Meclisi’ne sunularak, yasallaştırılacaktır’ dedi.

Dürüst, yaklaşık 1 ay içerisinde Meclis’ten de geçerek yasallaştırılacak olan uygulamanın, seyrüsefer affından yararlanamayan vatandaşların faydalanabilmelerine olanak tanınacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 23:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110