banner6

Dürüst: Bizler çözüm karşıtı değiliz

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, “Bizler çözüm karşıtı değiliz çözüm olmalıdır bizler de destek vermeye hazırız ancak bu çözüm şekli insanlarımızın yerinden hareket edeceği bir anlayışla olmamalıdır” dedi.

Dürüst: Bizler çözüm karşıtı değiliz
banner99

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz günlerde Güzelyurt’da katıldığı bir açılışta konuşan Dürüst,  Cenevre görüşmelerinde Güzelyurt’un KKTC sınırları içerisinde kalması gerektiğinin bir kez daha öne çıktığını belirtti.

banner134

Dürüst,  “Güzelyurt’un KKTC devleti sınırları içerisinde kalmasının önemi bir kez daha bu görüşmeler çerçevesinde ön plandadır. Bu anlayış Cenevre görüşmelerinde bir kez daha anlaşılmıştır. Bizler çözüm karşıtı değiliz çözüm olmalıdır bizlerde destek vermeye hazırız ancak bu çözüm şekli insanlarımızın yerinden hareket edeceği bir anlayışla olmamalıdır” dedi.

Güzelyurt’ta yeni umutlar yeni yatırımlar olduğunu söyleyen Dürüst, “Yatırımcıların önünü açmaya devam edelim kendi ülkemizden alışveriş yapalım ve esnafımıza sahip çıkalım” şeklinde konuştu.

Ülkeye artık bu noktadan sonra daha çok sahip çıkmaları gerektiğini, küçük büyük tüm yatırımların ülke genelinde bu günlerde önemli olduğunu ifade eden Dürüst, Bakan Dürüst,  çözüme kadar geçen süreçte KKTC’nin ekonomik ve sosyal olarak gelişmeye devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 14:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104