Dürüst: Göçün engellenmesinde en etkin politika üretimi teşvik etmek

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, KKTC’nin ileriye götürülmesi ve buna paralel olarak özellikle Güzelyurt bölgesindeki sorunların kaynağını teşkil eden göçün önlenmesinde en etkili politikanın, üretimi teşvik ederek, insanları topraklarına bağlamak olduğuna işaret etti.

Dürüst: Göçün engellenmesinde en etkin politika üretimi teşvik etmek

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt bölgesinde temaslarda bulundu.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Bakan Dürüst, kendisine  Bakanlık Müdürü Salih Canseç ve Bakanlık Plan Proje Müdürü Şifa Soğukpınar’ın eşlik ettiği Güzelyurt’ta, ilk olarak Kalkanlı’daki Cypfruvex Tesislerini ziyaret etti.

Tesisleri gezerek, çalışanlarla sohbet eden Bakan Dürüst, Cypfruvex Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kani Tanaydın ve diğer üyelerden, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Cypfruvex tesislerinde, ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, özellikle Güzelyurt bölgesinde devam eden yol çalışmaları ve yapılması planlanan liman ile ilgili olarak temaslarda bulunmak amacı ile Güzelyurt bölgesine bir dizi ziyaretler düzenlediklerini belirtti.

Ziyaretleri çerçevesinde, Güzelyurt bölgesinin ekonomik anlamda atar damarı konumundaki Cypfruvex tesislerini de ziyaret etmenin kendileri için önemli olduğunu belirten Bakan Dürüst, burada yönetim kurulu üyeleri ile Cypfruvex hakkında bilgi alış verişinde bulunmak amacını taşıdıklarını söyledi.

‘Cypfruvex’in daha da güçlenmesi kaçınılmaz’

'Hükümetimiz, KKTC’nin ileriye götürülmesi ve buna paralel olarak özellikle Güzelyurt bölgesindeki sorunların kaynağını teşkil eden göçün önlenmesinde en etkili politikanın, üretimi teşvik ederek, insanlarımızı topraklarına bağlamakla mümkün olabileceği gerçeğiyle hareket eder bir konumdadır' diyen Bakan Dürüst, bu anlamda bölgenin ekonomik anlamda ve üretimi tetikleyecek bir pozisyonda olan Cypfruvex’in daha da güçlenmesinin kaçınılmaz olduğunun altını çizdi.

Cypfruvex Yönetim Kurulu üyelerinin çalışmalarını ve gayretlerini takdirle karşıladığını belirten Bakan Dürüst, üretimin en önemli bacağı olan pazar belirlenmesinin yanı sıra kaliteli üretimin de bu anlamda çok önemli olduğunu belirtti.

 Güzelyurt Kaymakamı ile görüştü

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Cypfruvex ziyaretinin ardından, Güzelyurt Kaymakamı Tevfik Direnç’i ziyaret ederek, görüştü.

Bakan Dürüst, Güzelyurt Kaymakamlığı ziyareti esnasında, Kaymakamlık personelinden de, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Dürüst, Güzelyurt Kaymakamlığı’nda yaptığı açıklamasında da hükümet olarak Güzelyurt’a ve Güzelyurt’un gelişmesine önem verdiklerini vurguladı.

Güzelyurt’un yeni üniversite ile yoğunlaşacağına işaret eden Bakan Dürüst, bölgede buna bağlı olarak daha farklı tedbirler alınmasının gündeme geleceğini belirtti.

‘Güzelyurt- Lefkoşa anayolu ışıklandırma ve oto korkuluk çalışmaları yılsonuna kadar başlayacak’

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt- Lefke çift şerit yolunun 15 Kasım’da açılacağını anımsatarak, Güzelyurt- Lefkoşa anayolu ışıklandırma ve oto korkuluk çalışmalarının da yılsonuna kadar başlayacağını açıkladı.

Güzelyurt Kaymakamı Tevfik Direnç de Bakan Dürüst’ün ziyaretinden duydukları heyecan ve memnuniyeti dile getirerek, göreve geldikleri günden itibaren vatandaşların sorunlarını kurallar çerçevesinde hızlıca çözmeye çalıştıklarını, bu anlamda tüm Bakanlıklarla istişare içinde çalıştıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER