banner6

“Dürüst, insana hizmet odaklı bir siyaseti savunuyorum”

banner37

TDP Lefkoşa Milletvekili Adayı Nevzat Özkunt, siyasette dürüstlüğün ve kalitenin artırılması gerektiğini belirterek, parlamentoya seçilmesi halinde bunun için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi

“Dürüst, insana hizmet odaklı  bir siyaseti savunuyorum”
banner151

Ahmet UÇAR

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Milletvekili Adayı Nevzat Özkunt, siyasetin, alınan görevle ülkeye, topluma ve insana hizmet adına yönetmeyi esas aldığını, kutsal bir hizmet alanı olduğunu, ancak ülkemizde siyasetin yozlaştırıldığını kaydetti.

Özkunt, dürüst ve insana hizmete odaklı siyaseti savunduğunu, dürüstlüğün ve kalitenin artırılması gerektiğini dile getirerek, bunun için elinden gelen çabayı göstereceğini, meclise girmesi halinde ilk iş olarak toplumsal iradenin sağlanması için Yurttaşlık Yasası’nın değiştirilmesi için çalışmalar yapacağını vurguladı.

Nevzat Özkunt, siyasetin, alınan görevle, ülkeye, topluma ve insana hizmet adına yönetmeyi esas aldığını belirterek, topluma ve insana kutsal bir hizmet alanı olduğunu ve öyle olması gerektiğini kaydetti.

Ülkemizde siyasetin yozlaştırıldığını dile getiren Özkunt, siyaseti köşe dönmenin, partizanlığın ve yandaşlarını kollamanın bir aracı olarak gören zihniyetin, etkin konumda olduğunu ifade etti.  

Özkunt, bu durumun, halkın siyasetçilere güvenini ciddi oranda zedelediğine işaret ederek, “Ben, dürüst ve insanımıza hizmet odaklı siyaseti savunurum. Siyasette dürüstlüğün ve kalitenin artırılması gerektiğini düşünürüm. Bunun için elimden gelen çabayı göstereceğim. Siyasete elbette güvenim yoktur ancak kendime ve partim Toplumcu Demokrasi Partisi’ne, dürüst ve insan odaklı siyaset adına güvenim tamdır” şeklinde konuştu.

“Acil tedbirlerin alınması önemli”

Özkunt, ilk olarak toplumsal iradenin sağlanması için Yurttaşlık Yasası’nın değiştirilmesi gerektiğine işaret ederek, son 20 yılda dağıtılan vatandaşlıklarla ilgili komisyon kurulması ve usulsüz dağıtılan vatandaşlıkların iptal edilmesi gerektiğini anlattı.  

Hantal kamu sektörünü rehabilite etmek için kamu reformu,  pahalılık ve fakirleşmeyle ilgili alınması gereken acil tedbirlerin ele alınmasının önem arz ettiğine dikkat çeken Özkunt, meclise girmesi halinde  “Yurttaşlık Yasası Değişikliği”, vergi reformu- kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması ile sabit ve dar gelirli vatandaşların alım gücünün korunması konularında icraatlarda bulunmayı planladığını vurguladı.

Nevzat Özkunt kimdir?

1966 yılında Larnaka’ya bağlı Köfünye köyünde dünyaya geldi.

Lise öğrenimini Lefkoşa Türk Lisesi’nde, üniversite eğitimini Ankara’da Hacettepe Üniversitesi’nde, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-Maliye Bölümü’nde tamamladı.

Askerlik görevini 12.dönem yedek subay celbinde yerine getirerek, bankacılık sektöründe çalışmaya başladı.

Yaklaşık 30 yıldan beri bankacılık ile iştigal etmekte olup, bu sektörde şube müdürlüğü ve genel müdürlük gibi üst düzey görevlerde bulundu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104