banner6

Dürüst: TC ne kadar güçlü olursa KKTC vatandaşları da güven içinde olur

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, "Türkiye Cumhuriyeti devleti ne kadar güçlü olursa, KKTC vatandaşlarının da o kadar huzur ve güven içerisinde olacağını biliyoruz". ifadesini kullandı.

Dürüst: TC ne kadar güçlü olursa KKTC vatandaşları da güven içinde olur
banner99

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Dürüst, Mersin Uluslararası Limanı’nda incelemelerde bulunmak ve bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere gittiği kentte Vali Ali İhsan Su'yu ziyaret etti.

banner134

Açıklamada, Dürüst'ün ziyaret sırasında yaptığı konuşmaya da yer verildi. Buna göre Dürüst, Vali Su'ya yeni görevinde başarılar diledi.

Türkiye’yi yanlarında hissetmenin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu belirten Dürüst, ana vatanda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Dürüst, Türkiye'nin gelişmesinden yana olduklarını vurgulayarak, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne kadar güçlü olursa, KKTC vatandaşlarının da o kadar huzur ve güven içerisinde olacağını biliyoruz. Türkiye'de güzel olan her şeyin KKTC’de de olması için çalışacağız. Akdeniz için büyük öneme sahip olan Mersin Uluslararası Limanı’nda da incelemeler yapacağız." ifadesini kullandı.

Su ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki kardeş ülke arasındaki geçmişi eski tarihlere dayanan yüksek düzeydeki ilişkilerin daha da gelişerek devam edeceğine inandığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104