banner6

Dürüst'ün incelemeleri sürüyor

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, dün ziyaret ettiği yeni Ercan Havaalanı inşaatının ardından bugün Girne’de Turizm Limanı, Başkılavuzluk ve Liman Başkanlığı ile Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Ltd. Şti’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Dürüst'ün incelemeleri sürüyor
banner151 banner143

Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Ltd. Şti’ni ziyaretinde Genel Müdür Kaptan Yusuf Burak ile görüşerek kurumun verdiği hizmetler hakkında bilgi alan Bakan Dürüst, ardından açıklama yaptı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Ltd. Şti’nin TC ile KKTC devletinin birlikte kurduğu bir kurum olduğunu ve  KKTC karasularında seyahat eden gemilere Sahil Güvenlik ile birlikte önemli hizmetler vermekte  olduğunu kaydetti.

2000 yılında kurulan kurumun bugün 60 personelle, idari, telsiz ve gemi bölümlerinde hizmet verdiğini belirten Dürüst, yakında ihale süreci tamamlanacak olan kurum binası ile yeni yerinde hizmet vereceğini söyledi.

Bu arada Karpaz bölgesi ile İskele Boğazı’na kurulacak VTS sistemi ile gemilerin görüntülü olarak izleneceğini de ifade eden Dürüst, gemi trafiğine yön verecek olan bu sistemin Türkiye’nin sadece 5-6 noktasında bulunduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 15:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104