banner6

Duyarlı vatandaşlarımızın Twitter’dan yürütmekte oldukları kampanyaya destek vereceğiz

banner37

Duyarlı vatandaşlarımızın Twitter’dan yürütmekte oldukları kampanyaya destek vereceğiz
banner90
banner99

Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği (TUTDER) deprem felaketinin ardından açılacak davalara maddi katkı sağlayacağını açıkladı.

TUTDER’den yapılan yazılı açıklamada, derneğin dava masrafları ve ailelerin Türkiye’de dava takibi için yapacağı seyahat ve konaklamalara maddi katkı vereceği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Twitter’de yürütülen İsias kampanyasına destek için TUTDER dağıtım araçlarına #İsiasadaletnöbeti ve diğer sloganların yazılacağı bildirildi.  

“Türkiye’de Yaşanan korkunç deprem felaketi sonrası Kıbrıs Türk halkının göstermiş olduğu dayanışma takdire şayandır. Bizim de içerisinde bulunduğumuz Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu kısa sürede örgütlenerek, depremzedeler için 500 adetini devletin karşılayacağı 1000 konteyner konut hedefiyle çalışma başlatmıştır” denilen açıklamada şu ana kadar 500 konteyner yapımını sağlayacak tutara ulaşıldığı kaydedildi.

Bu süreçte TUTDER üyelerinin farklı kampanyalara destek verdiği dile getirilen açıklama şöyle sürdü:

“Üyelerimizin bir kısmı diğer yardımlarının yanı sıra, derneğimizin yapmış olduğu çağrıyı da yanıtsız bırakmamış ve bunun sonucu olarak toplamda 640 bin TL miktar depremzedelere yardım amaçlı derneğimiz tarafından toplanmıştır.

TUTDER Yönetim Kurulu, Kıbrıs Türk Dayanışma Platformunun koymuş olduğu maddi hedefe ulaşmasından dolayı, toplamış olduğu 640 bin TL’yi ve üyelerinden gelecek ek katkıları depremzedeler için farklı bir şekilde kullanarak, farklı ihtiyaçlara katkı verme kararı almıştır.

Dernek Yönetim Kurulumuz, gerek İsias Otelinde hayatlarını kaybeden tüm çocuklarımızın ve yetişkin vatandaşlarımızın, gerekse diğer bölgelerde hayatlarını kaybeden toplam 49 KKTC vatandaşının ailelerinin, yakınlarının yürütecekleri hukuksal sürece maddi olarak destek verme kararı almıştır.  Bu katkı her anlamda olacaktır.

Hukuksal süreçte ihtiyaç olabilecek maddi katkı; dava takibi için ailelerin, yakınların Türkiye’ye yapılacak seyahat ve oradaki konaklamaların maddi olarak karşılanması önceliğimiz olacaktır.

Toplamış olduğumuz ve devamının geleceğine de inandığımız yardımların bir bölümünü ise, ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ve/veya burada çalışan insanlarımızın depremzede olmuş ve ülkemize gelmiş yakınlarına olanaklarımız ölçüsünde yardım amaçlı kullanmayı hedefliyoruz. Bunun içinde yerel yönetimlerimizle birlikte çalışacağız.

Son olarak, üyelerimize yaptığımız çağrı ile dağıtım araçlarımıza giydirme yaparak İsias’ın unutulmamasını sağlamak istiyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızın Twitter’dan yürütmekte oldukları kampanyaya destek vereceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104