Düzova’da mühimmat patladı

banner37

​​​​​​​ Hurdacı Mehmet Semagezdi’nin bularak evine götürdüğü mühimmat patladı, Semagezdi ağır yaralandı

Düzova’da mühimmat patladı
banner90
banner8

Erol KANLIADA – Eniz ORAKCIOĞLU

“EŞİNE ‘AMBULANS’ DİYE BAĞIRDI”… Düzova’da büyük korku uyandıran öğle saatlerindeki patlamanın ardından Mehmet Semagezdi’nin eşine ‘ambulans’ diye bağırdığının duyulduğunu anlatan komşuları, hurdacılık işiyle uğraşan Semagezdi’nin Beyköy bölgesinde bulduğu patlamamış mühimmatı evde kesmeye çalışırken patlamanın yaşandığını söyledi. Olayda ağır yaralanan Mehmet Semagezdi, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı.

Geçimini hurdacılık yaparak sağlayan Mehmet Semagezdi’nin Düzova’daki evinde dün öğle saatlerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada ağır yaralanan 62 yaşındaki Semagezdi, yoğun bakıma alındı.

Patlamanın, Semagezdi’nin Beyköy bölgesinde bulduğu mühimmatı evinde kesmeye çalışırken meydana geldiği iddia edildi. Polis ise patlamanın kaynağının henüz belirlenemediğini açıkladı.

Düzova’da büyük korku uyandıran öğle saatlerindeki patlamanın ardından Mehmet Semagezdi’nin eşine ‘ambulans’ diye bağırdığının duyulduğunu anlatan komşuları, hurdacılık işiyle uğraşan Semagezdi’nin Beyköy bölgesinde bulduğu patlamamış mühimmatı evde kesmeye çalışırken patlamanın yaşandığını söyledi.

Köy sakinleri, patlamanın çok şiddetli olduğunu ve Düzova’nın her tarafından duyulduğunu anlatarak, çok korktuklarını dile getirdi.

Patlamada ağır yaralanan Semagezdi, ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, polis de patlamanın meydana geldiği ev ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alarak saatler süren incelemeler yaptı.

banner134
Patlamanın nedeni henüz belli değil”

Polis Basın Subaylığı, dün saat 13.40’ta meydana gelen patlamanın nedeninin henüz belli olmadığını açıkladı.

Polisin açıklamasına göre, Düzova’da sakin 62 yaşındaki Mehmet Semagezdi, ikametgâhının avlusu içerisinde, muhtemelen spiral makinesi ile demir hurda yığınlarını kesmekte olduğu bir sırada henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı oluşan patlama sonucu ağır yaralandı.

Mehmet Semagezdi, ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75