banner6

EBRD çözümle birlikte yatırıma hazır

banner37

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti, Kıbrıs'taki çözüm müzakerelerini yakından takip ettiklerini ve görüşmelerin başarıyla sonuçlanması halinde Ada'ya yatırım yaparak katkıda bulunmaya hazır olduklarını söyledi.  

EBRD çözümle birlikte yatırıma hazır
banner90
banner99

EBRD'nin güney Lefkoşa'da yapılan yıllık toplantısı sırasında konuşan Chakrabarti, "Görüşmelerin başarıyla sonuçlanması halinde, yeniden birleşmeyi gerçek bir ekonomik başarı haline dönüştürmek için tabi ki hatırı sayılır bir yatırım yapmaya hazırız" dedi.

Cyprus Mail'in ekonomi gazetesi Business Mail'de yer alan habere göre Chakrabarti, Kıbrıs'ta bulunan diğer çok uluslu yatırım kurumlarındaki meslektaşlarıyla görüşüp "yeniden birleşme yatırımları" için koordineli bir yaklaşım üzerinde hem fikir olunacağını belirtti.

Suma Chakrabarti, "Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte yapacağımız çalışma işe Kıbrıs ekonomisinde büyük fark yaratabiliriz" dedi.

Limasol Limanı'Nın özelleştirilmesinin büyük bir başarı hikayesi olduğunu anlatan Chakrabarti, istenmesi halinde Kıbrıs Rum telekomünikasyon kurumu olan CYTA'nın özelleştirilmesinde ve Kıbrıs Rum Elektrik Kurumu'nun "reformu ve olası özelleştirilmesinde" de yardımcı olabileceklerini anlattı.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104