banner6

Eğitim Bakanlığı kaza sonrası sorunların çözümü için tüm imkanları seferber ediyor

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, kaza nedeniyle ülkede yaşanan acıyı en derinden hissettiklerini, var olan sorunların çözümü için tüm imkanları seferber ettiklerini kaydetti.

Eğitim Bakanlığı kaza sonrası sorunların çözümü için tüm imkanları seferber ediyor
banner151

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, “Dün yaşanan elim trafik kazası ve bu kazada yitirdiğimiz canlar, ülkemizde ve eğitim camiamızda büyük üzüntü ve derin bir acı yaratmıştır” denilerek, “Sebebi ve gerekçesi her ne olursa olsun yitirilen canları geri getirmek mümkün değildir” ifadesi kullanıldı.

Yollarda yitirilen tüm vatandaşlara her gün bir yenisi eklenirken, herkesin sorumluluklarını bir kez daha gözden geçirmesi, vatandaş olarak trafikte karşılıklı gösterilmesi gereken dikkat, sabır, saygı ve hoşgörünün artması için elbirliğiyle çalışılması gerektiği vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

“Ülkemizde bir çok alanda var olan kural ihlalleri,kurallara uymama, buna göz yumma ve bananecilik hali aslında kanayan yaralarımızın bir türlü iyileşememesine hatta kangrenleşmesine neden olmaktadır. Yaşanan acılardan nemalanma, var olan olumsuz durumu kendi lehine kullanarak fırsat yaratma düşüncesi taşıyan zümrelerin olduğu da tarafımızdan görülmektedir. Herkes, bu dönemde acılarımızı ve çocuklarımızın saf duygularını kullanmak isteyen gruplara karşı dikkatli olmalıdır. Biz Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın tüm kademeleri olarak, yaşanan acıyı en derinden hissettiğimizi, var olan sorunların çözümü için tüm imkanlarımızı seferber ettiğimizi belirtmek istiyoruz.”

Adana’daki yangın

Adana’da kız öğrenci yurdunda dün çıkan yangında çok sayıda öğrenci ile bir eğitimcinin ölümünün acıya acı kattığı da vurgulanan açıklamada, “Yaşanan bu büyük acının bizdeki etkisini tarif etmeye kelimelerin yetmediğini ifade etmek istiyoruz” denildi.

“Yüce Allah’dan dileğimiz, böylesi acıların bir daha yaşanmaması” denilen bakanlık açıklamasında, “Bu noktada ülkemizde ve Türkiye’mizde hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet,yaslı ailelerine sabır, yaralıların en erken zamanda şifa bulmasını temenni ediyoruz” ifadesi kullanıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 18:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110