banner6

“Eğitim ve sağlık sisteminin ücretsiz olması için çalışacağım”

banner37

TDP Güzelyurt Milletvekili Adayı Volkan, kendi ayakları üzerinde durabilen bir ekonomi yaratmak için aday olduğunu söyledi

“Eğitim ve sağlık sisteminin  ücretsiz olması için çalışacağım”
banner151

Güren TİLKİ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Güzelyurt Milletvekili Adayı Çayan Volkan, kendi ayakları üzerinde durabilen bir ekonomi yaratmak ve işçi kesimini temsil etmek için aday olduğunu belirtti.

Volkan, 23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri’nde parlamentoya girmesi halinde özel sektörde sendikalaşmanın yanı sıra Güzelyurt Hastanesi’nin tam donanımlı olarak tamamlanması için çalışacağını söyledi. 

KIBRIS’a konuşan Volkan, özellikle batı bölgesindeki göçü engellemek için tüm bölgelere sosyal konut projeleri sunacağını belirterek, eğitim ve sağlık sisteminin ücretsiz olması adına çalışma başlatacağını vurguladı.

Servet Vergisi’ni hayata geçirmek için çaba göstereceğini kaydeden Volkan, tarımla uğraşan kesimlerin “destek fonlarından” daha fazla yararlanabilmesine yönelik de mücadele etmek istediğini dile getirdi.

Volkan, spor ambargosu yüzünden gençlerin yurt dışına açılamadığını belirterek, Kıbrıslı Türklerin Avrupa ve dünyada mücadele edebilmesi için çalışacağını söyledi.
24 Şubat 1984’te Lefkoşa’da doğan Çayan Volkan, özel bir şirkette 7 yıl satış temsilciliği yaptı.

Volkan, yaklaşık 3 yıldır da Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda çalışıyor.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104