Eğitim ve sağlıkta siyaset olmaz

banner37

Büyükkonuk Belediye Başkanı Sennaroğlu, evde sağlık hizmetleri biriminde görev yapan bir personelin, başka bir merkeze görevlendirildiğini öne sürdü ve bu durumu eleştirdi:

Eğitim ve sağlıkta siyaset olmaz

Ayşe BULUT

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, evde sağlık hizmetleri biriminde görev yapan bir personelin hiçbir gerekçe gösterilmeden başka bir merkezde görevlendirildiğini iddia ederek bu durumu “siyasi bir karar” olarak nitelendirdi.

Birimde çalışan bir personelin hiçbir gerekçe gösterilmeden ihtiyaç olmayan başka bir merkeze aktarıldığını ifade eden Sennaroğlu, eğitim ve sağlıkta siyaset olmaması gerektiğini vurguladı.

Sennaroğlu, belediyenin kendi çaba ve imkanları çerçevesinde 2014 yılında sağlık birimini hayata geçirdiğini ifade ederek, Türkiye’den ambulans hibesi de aldıklarını belirtti. Sennaroğlu, 65 yaş üstü 400 vatandaşa hizmet verdiklerini söyledi.

Bölge doktorlarından yardım eli

Öte yandan bu gelişmeler yaşanırken, bölge doktorlarından sağlık birimine yardım eli uzandı. Akşam saatlerinden Büyükkonuk Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Bugün yaşanan ve Sağlık Bakanlığı’nın Büyükkonuk Sağlık Birimimizi kapatmaya yönelik girişimleri ülkede ses getirmeye devam ederken, doktorlardan belediyemize yardım eli uzandı. Bugün Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Sennaroğlu ve Büyükkonuk köy muhtarımız Sayın Mustafa Doğan ile görüşen Operatör Dr. Çağın Zaim, ayda iki cumartesi Büyükkonuk Sağlık Birimi’nde 10.00-12.00 saatleri arası kalp ve damar cerrahisi alanında ücretsiz hizmet verecektir, tarihler duyurulacaktır. Tüm halkımıza duyurulur. Büyükkonuk hep büyüyecek!” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER