banner6

Eğitimde daha çok söz söylemek istiyorum

banner37

​​​​​​​ DP Gazimağusa Milletvekili Adayı Şirin Z. Zaimağaoğlu, vekil seçilmesi halinde uzmanlık alanı olan eğitim için çalışacağını söyledi

Eğitimde daha çok  söz söylemek istiyorum
banner151

Aliye ÖZENCİ

Demokrat Parti (DP) Gazimağusa Milletvekili Adayı, eğitim yönetimi ve denetimi uzmanı Şirin Z. Zaimağaoğlu,  “32 yıldır mesleğimde ve sanat dünyasında ürettiğim ve yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır diyerek yola çıktım. Siyaseti bir alfabenin A harfi veya müziğin sol anahtarı görüyorum. Ülkeme hizmet için varım” dedi.

Ülkemize dair hayalleri olduğunu belirten Zaimağaoğlu, erken genel seçimde parlamentoya girmesi halinde kendi uzmanlığı olan “eğitim” alanında daha çok söz söylemek istediğini kaydetti.

Seçimde, halkın demokratik ve liyakata dayalı seçimler yapması gerektiğine vurgu yapan Zaimağaoğlu, şöyle devam etti:

“Uygulamada olan yasaların işler hale gelmesi ve işlemez olan yasaların da elden geçirilmesi ve güncellenmesi gerekmektedir. Tüm bunlar yapılırken sihirli bir değnekle olamayacağı gibi, ekip çalışması olmadan da olamayacağının bilincindeyim ve seçilecek her bir bireyin de farkında olması gerektiğini düşünüyorum.  Eğitimin tüm paydaşlarının katılacağı aktif bir platformla, ivedilikte yapılması gerekenler yapılmalıdır.  Halk artık doğru insanları, doğru yere getirme kararlılığını göstermelidir.

Gaile geleceğimizdir, çocuklarımızdır, beyin göçüne dur demektir! Liyakata dayalı, çağdaş, öngörüsü olan, gailesi ülkesi olan bireyleri doğru yerlere koymaktır. Dünya artık eski dünya değil! Şu küçücük adada da artık çok şey değişmiştir!  Daha fazla demokrasi, liyakata dayalı seçimler, ekonominin halkımızın yüzünü güldürecek şekilde kalıcı bir istikrara kavuşması, üretimin desteklenmesi, kaynakların eşit ve adaletli dağılımı konusunda doğru adımlar atılırsa ve doğru, dürüst insanlar yönetimde olursa, değişmeyecek hiçbir şey yoktur.

Halkımız artık kimleri seçeceğine iyi bakmalı”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110