Eğitime bugünden itibaren devam ediliyor

banner37

Ülkemizde geçen hafta yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle iki gün ara verilen eğitim bugünden itibaren devamediyor

Eğitime bugünden itibaren devam ediliyor
banner90
banner8

Minareliköy Şehit Mehmet Eray İlkokulunda ise devam eden temizlik çalışmaları nedeniyle eğitim yarın (Salı günü) başlayacak. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Bakan Özyiğit, yoğun yağışların neden olduğu olumsuzluklardan etkilenen Dikmen İlkokulu ve Minareliköy Şehit Mehmet Eray İlkokulu’nu dün ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Özyiğit’e Bakanlık Özel Kalem Müdürü Kemal Burgaç ve Bakanlığa bağlı İnşaat Birimi Amiri Tankut Rıfkı eşlik etti.

banner134
Yapılan incelemeler sonucunda Dikmen İlkokulu’nda devam eden çalışmaların çok büyük oranda tamamlandığını ve eğitimin bugünden itibaren devam edeceğini ifade eden Özyiğit, Demirhan Anaokulu’nda da eğitimi aksatacak herhangi bir olumsuz durumun olmadığını kaydetti. Bakan Özyiğit, her iki okulun da diğer okullar gibi bugünden itibaren eğitimlerine devam edeceğini söyledi. En fazla hasar gören Minareliköy Şehit Mehmet Eray İlkokulun’da ise bakanlığın ilgili birimlerinin yoğun çalışmaları sonucu bütün asma tavan sökümlerinin yapıldığını açıklayan Cemal Özyiğit, okulun sınıf ve odalarının tüm elektrik hatlarının kontrol edilerek yeniden monte edildiğini ve boya işlemlerinin tamamlandığını belirtti.

Minareliköy Şehit Mehmet Eray İlkokulunda devam eden temizlik işlemleri nedeniyle eğitime yarın bir gün ara verme kararı aldıklarını da açıklayan Bakan Özyiğit, öğretmenlerin okula gideceğini ancak öğrencilerin yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından yarından (Salı günü) itibaren eğitimlerine devam edeceklerini söyledi. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ülke genelinde okul yetkilileri ile de istişarelerin sürdüğünü ve eğitimi aksatacak ciddi bir sorun olmadığını sözlerine ekledi. Bakan Özyiğit ayrıca çalışmalara katkı koyan tüm belediye ekiplerine de teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75