Eğitimini uyuşturucu satışıyla karşılayacaktı

banner37

Adaya üniversite eğitimi almak için gelen ve okul masraflarını uyuşturucu satarak karşılayan Musulla Thomas iki yıl hapis cezası aldı.

Eğitimini uyuşturucu satışıyla karşılayacaktı
banner87

Emine UYSAL

Lefkoşa’da 50 gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu verme ve tasarruf suçlarından yargılanan Musulla Thomas iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Thomas’tan uyuşturucu satın aldığı tespit edilen Ö. Ş. isimli sanık ise denetimli serbestlikten yararlandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aliye Özçınar hazır bulundu.

Kararı okuyan Yargıç Murat Soytaç, Musulla Thomas’ın Ö. Ş. ve birçok kişiye uyuşturucu sattığının belirlendiğini kaydetti.

Thomas’ın 2017 yılında uyuşturucu suçundan yargılanıp bir yıl denetimli serbestlik hakkıyla serbest kaldığını ve bu süre içerisinde tekrar suçu işlediğine vurgu yapan Soytaç, sanığın okul masraflarını karşılamak için uyuşturucu sattığını itiraf ettiğini belirtti.

Soytaç, sanığın sırf bu nedenle birçok kişiyi zehirlediğini ve bataklığa sürüklediğine dikkat çekip, ayrıca sattığı uyuşturucu türünün, beyin hasarına da neden olan çok tehlikeli bir madde olduğuna işaret etti.

Soytaç, sanığı yargılandığı davalardan 2 yıl süreyle hapse mahkum ettiklerini açıkladı. Yargıç, sanıktan uyuşturucu satın alan Ö. Ş.’nin ise denetimli serbestlik talebini yerinde bulduklarını ve 1 yıl süreyle denetimli serbestlikten yararlanma hakkı verdiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER