Ehliyet müfettişi beklerken, sınavlar iptal edildi

banner37

Gazimağusa’daki şoför okulları sahipleri, sürüş ehliyeti sınavlarının geçici süreyle iptal edilmesine sert tepki gösterdi, eylem uyarısında bulundu

Ehliyet müfettişi beklerken,  sınavlar iptal edildi
banner8

YÜZLERCE KİŞİ SINAV SIRASINDA… Gazimağusa bölgesindeki şoför okulu sahipleri, bölgedeki ehliyet müfettişi sayısının yetersizliği nedeniyle yüzlerce kişinin ehliyet sınavına girebilmek için sıra beklediğini, hatta bu sırada öğrenci ehliyetlerinin süresi bittiği için ek külfete girdiğini belirterek, “Bizler, müfettiş sayısının artırılmasını beklerken, sürüş ehliyeti sınavlarının geçici süreyle iptal edilmesi işlerimizi durma noktasına getirdi. Bir an önce sorun çözülmezse eyleme gideceğiz” açıklamasında bulundu.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’daki bazı şoför okulu sahipleri, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın aldığı yeni kararla sürüş ehliyeti sınavlarının geçici süreyle iptal edilmesine isyan etti.

   “İşler durma noktasında, ilgilenen yok” diyen şoför okulları sahipleri, ehliyet müfettişi sayısının artırılarak sınavların daha sık yapılmasını beklerken alınan karara sert tepki gösterdi.

   Bölgedeki şoför okulu sahiplerinden İlmiye Ufak, Gökhan Karataş Evgin, Uğur Tilki ve Salih Repge KIBRIS’a şikayetlerini anlattı ve ilgililere çözüm için çağrı yaptı, aksi halde eylem yapacakları uyarısında bulundu.

   Şoför okulu sahipleri, mevcut sistemin çok ağır ilerlediğini ifade ederek, sınava girecek yüzlerce kişinin aylardır beklediğine dikkat çekti.

Ne dediler?... Ne dediler?... Ne dediler?...

İlmiye Ufak:

   Son iki yıldır ciddi sıkıntılarımız var. Öğrencilerimiz aylardır sınava giremiyor. 13 okulun var olduğu bölgede haftanın 2 günü sınav yapılıyor. Her okul başına 2-3 öğrenci düşüyor. Öğrenci sayımız çok. Bu nedenle hem biz hem öğrenciler zora düşüyor. Öğrenciler sınava girene dek öğrenci ehliyetlerinin süresi bitmiş oluyor. Bu da öğrenciye ekstra külfet yaratıyor, bize olan güvenlerini sarsıyor. İlgililer bu duruma çözüm bulmalı.

Gökhan Karataş:

   Düzensizlik ve sistemsizlik nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Gelirimiz ciddi anlamda düştü. Müşteri kayıplarımız var. Öğrencilerimizi zamanında sınava koyamıyoruz. Üç yıldır müfettiş sayısı artırılamadı. Her müfettişe 7 sınav düşüyor, bölgede 13 okul var. Sınav başvurusu yapan kişinin ne zaman sınava gireceği belli değil. Çoğu zaman sınavın bir gün öncesi, mesai bitiminden hemen önce haberdar ediliyoruz. Bir an evvel randevu sistemine geçilmeli. Öte yandan eğitim parkurumuz yok. Trafikte sıkıntı yaşıyoruz. Levhaların birçoğu silik, yollarda çizgi yok. Herkesin can güvenliği için tedbir şart.

Uğur Tilki:

   İlgililer sorunlarımıza adeta kulak tıkıyor. Öğrencilerimizi sınava koyamıyoruz. Bir an evvel sorunlarımız çözümlenmezse, eylem yapacağız. Sınav yeri çağdaşlıktan çok uzak. Başlangıç yeri yok, bekleme salonu yok. Yazda sıcakta, kışta yağmur ve soğukta kalıyoruz. Öte yandan müfettiş yetersizliği veya mesai yapılmaması, bizi, müşterilerimiz karşısında yalancı çıkartıyor. Hem biz hem onlar zor durumda kalıyor. Önlem alınmalı.

Salih Repge:

   Öğrencileri sınava koyamıyoruz. Müfettiş sayısı yetersiz, mesai yapmıyorlar. Düzen yok. Randevu sistemine geçilmezse, sıkıntılar daha da büyüyecek. Müşteri kaybımız var. İnsanlar haklı olarak para iadesi istiyor. Öğrenci ehliyetini alan bir kişi, ehliyetin günü bitmeden sınava giremiyor. İlgililer çözüm bulmak yerine, birbirlerini suçluyor. Biz sorunlarımıza çözüm istiyoruz. Düzen talep ediyoruz. Aksi halde eylem yapacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75