banner6

‘Ehliyet yolsuzluğu’ davası mahkemede

banner37

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, evrak sahteleyerek sınava girmeyen kişilere ehliyet çıkarmakla suçlanan şoför okulu sahibi E.T. ile ehliyet müfettişi S.G.’nin aleyhindeki davaları görüşmeye başladı

‘Ehliyet yolsuzluğu’ davası mahkemede
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

5 yıl önce evrak sahteleyip, sınava girmeyen kişilere ehliyet vermekle suçlanan şoför okulu sahibi E.T. ile ehliyet müfettişi S.G.’nin aleyhindeki dava Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülmeye başlandı.


E.T. ve S.G. dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Resmi evrak sahteleme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” suçlarından oluşan davalarla itham edildi, her iki sanık da aleyhlerindeki suçlamaları reddetti.


Mahkeme, duruşmalara başlamak üzere davayı ileri bir tarihle ertelerken, teamül gereği sanıklar tutuklanarak cezaevine gönderildi.


2017 yılında, üç ehliyet müfettişi ve iki şoför okulu sahibi başta rüşvet olmak üzere sahte evrak düzenleme suçlarından tutuklanmış, yürütülen soruşturmanın sonunda da yargılanmak üzere teminatla serbest bırakılmıştı.


O dönemde teminatla serbest kalan zanlılar arasında olan şoför okulu sahibi E.T. ve ehliyet müfettişi S.G.’nin aleyhindeki suçlamalarla ilgili dava dosyası tamamlanarak Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin gündemine getirildi ve sanıklar dün aleyhlerindeki davalardan itham edilerek yargılanmalarına başlanmış oldu.


Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın duruşmaları yapılmak üzere ileri bir tarihe ertelendi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110