banner6

Eide pazartesi liderlerle görüşecek

banner37

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, Pazartesi günü adaya geliyor. BM'den yapılan açıklamaya göre Eide New York'taki BM Genel Merkezi'den Güvenlik Konseyi'ni bilgilendirme ve üyeler ile yaptığı görüşmeler konusunda düşüncelerini aktaracak ve liderlerin, sürecin başarısızlığa uğramasıyla ilgili düşüncelerini dinleyecek.

Eide pazartesi liderlerle görüşecek
banner99

Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik müzakereler çerçevesinde İsviçre’nin Crans-Montana kasabasında düzenlenen ancak  9. gün sonuç alınamadan sona eren Kıbrıs Konferansı’nın ardından ilk kez adaya gelecek olan Eide, pazartesi günü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le ayrı ayrı görüşecek.

banner134

Akıncı-Eide görüşmesi 14.30’da…

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Akıncı Eide’yi saat 14:30’da kabul edecek.

Eide, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile birlikte BM Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) üye ülkelere İsviçre'nin Crans-Montana kentinde yapılan Kıbrıs Konferansı hakkında bilgi verdikten sonra düzenlediği basın toplantısında, konseyin Kıbrıs soruna çözüm bulunması için tarafları destekleme konusundaki kararlılığını sürdürdüğünü söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 15:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104