banner6

Eide'ye veda ediliyor

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik müzakereler üzerinde rapor hazırlamakta olan Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’yi 3 Ağustos Perşembe günü kabul edecek.

Eide'ye veda ediliyor
banner8

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Akıncı, aynı gün saat 19.30’da ise Eide’nin görev süresinin dolması dolayısıyla  ara bölgedeki Ledra Palace Otel’de vereceği veda resepsiyonuna katılacak.

Cumhurbaşkanı Akıncı, 4 Ağustos’ta da, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide’nin ayrılışı nedeniyle onuruna, Cumhurbaşkanlığı’nda bir veda resepsiyonu verecek. Resepsiyon saat 19.30’da başlayacak.

banner134

Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler Barış Gücü Basın Sözcüsünün Ofisinden yapılan açıklamada, ülkesi Norveç’te 11 Eylül’de yer alacak genel seçimlerde aday olan Eide’nin, seçime kadar BM’deki görevinden istifa etmesi gerektiği, bunu da BM Güvenlik Konseyi’ne Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik görüşmelerle ilgili raporunu sunduktan sonra yapacağı, bu nedenle görevinden ayrılış tarihinin de net olmadığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104