Ek tutukluluk duruşması gıyabında yapıldı

banner37

Demirhan’da evine girmek üzereyken saldırıya uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’i darp etmekle tutuklanan ve hastaneye kaldırılan M.Ş.’nin anjiyo olacağı belirtildi

Ek tutukluluk duruşması gıyabında yapıldı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

Demirhan’da geçtiğimiz günlerde gece yarısı evine girmek üzereyken iki kişinin saldırısına uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’i darp etmek suçundan aranan ve polise teslim olan M.Ş.’nin anjiyo olacağı belirtildi.

Olayla ilgili soruşturmaya devam eden polis, mahkemeye doktor raporunu sunup, zanlının gıyabında duruşma yapılmasını sağladı.

“Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan M.Ş.’nin aleyhine iki gün tutukluluk emri alındı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Bayır, meseleyle ilgili olguları aktardı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, 02.08.2021 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Demirhan’da ikamet etmekte olan gazeteci Çağlar Yüksel’in ikametgahının avlusu içerisine girdiği sırada iki erkek şahıs tarafından saldırıya uğradığını belirtti.

Polis memuru Mehmet Bayır, iki kişinin tasarruflarında bulunan beysbol sopası ile Çağlar Yüksel’in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu, başının arka kısmında yaklaşık 5 santim kesinin oluşmasına sebebiyet vererek yaraladıklarını ve ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Bayır, aynı gün Çağlar Yüksel’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk tedavisi yapıldıktan sonra bilinç kaybı yaşadığını ve müşahede altına alındığını kaydetti.
Bayır, mesele ile ilgili yapılan tahkikat sonrasında şu anda Girne Polis Müdürlüğü’nde tutuklu bulunan ve mesele ile bağlantılı olan O.B. ile olay günü bahse konu olaydan hemen önce ve hemen sonra birçok kez telefonda konuştuğunun alınan telefon dökümlerinden tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Mehmet Bayır, zanlının 13.08.2021 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gelerek teslim olduğunu ve ilk soruşturmasında yapmış olduğu sözlü beyanların teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini kaydetti.

Meseleyle ilgili olarak halen aranmakta olan emareler ve kişiler olduğuna vurgu yapan Bayır, zanlının tahkikata müdahale etmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyip, zanlının poliste iki gün tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88