banner6

Ekmeğe yine zam yapıldı

banner37

Ekmeğe yine zam yapıldı
banner150 banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Ülkede birçok alanda art arda yapılan zamlarla nefes alamayacak duruma gelen vatandaşlar, artık evine ekmek de götüremeyecek.

   Elektriğe, akaryakıta, tüp gaza, alkole ve bunun gibi birçok ürüne gelen zamlar halkı perişan ederken, ekmeğe de bugünden itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 20-25 oranında bir kere daha zam yapıldı.

   Bir somun ekmek 4,5 TL’den 5,5 TL ve bazı yerlerde 6 TL’ye yükseldi; Ramazan pidesi ise boyutuna göre 8 TL ile 10 TL arasındaki bir fiyatta satılacak.

“Una ve enerjiye yapılan zam ekmeğe yansıdı”

   KIBRIS’a konuşan Kıbrıs Türk Fırıncılar Birliği Başkanı Ömer Çıralı, nisan ayından itibaren ekmeğin zamlı bir şekilde satılacağını belirterek, bir somun ekmeğin 4,5 TL’den 5,5 TL’ye kimi marketlerde ise 6 TL’ye satılacağını; Ramazan pidesinin ise boyutuna göre 8 TL ile 10 TL arasında satışa sunulacağını açıkladı.

   Çıralı, Rusya – Ukrayna savaşından dolayı buğdaya ve dolaylı olarak da una zam gelmesinden dolayı maliyetlerinin arttığını dile getirerek, 50 kiloluk bir torba unun 400 - 420 TL’den 500 TL’ye çıktığını vurguladı.

   Ekmeğe yapılan zamda, mazota ve tüp gaza gelen zamların da etkili olduğuna işaret eden Çıralı, tüm bunlardan dolayı ekmeğe zam yapmak zorunda kaldıklarını yineledi.

   Çıralı, tüm ekmek türlerinde yaklaşık yüzde 20-25 oranında artış yaşanacağının altını çizerek, dilim ekmek de dahil olmak üzere tüm ekmeklerin 1 Nisan’dan itibaren yeni fiyatla satılacağını belirtti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110