banner6

Ekmek 4.5 TL!

banner37

Ülkede zamlar resmen otomatiğe bağlandı. Evine ekmek götüremediğinden feryat eden vatandaşın inadına, en temel tüketim maddelerinden olan ekmeğe bir zam daha yapıldı. Una, 10 gün içerisinde ikinci zammın yapılmasının ardından ekmek de bu zamdan nasibini aldı

Ekmek 4.5 TL!
banner151

UN ZAMLANINCA, EKMEĞE ZAM KAÇINILMAZDI… Ülkemizde zamsız bir gün bile geçmiyor. Her gün birçok ürüne zam geliyor. Kısa süre önce 4 TL’den satılmaya başlanan somun ekmeğe, dün bir zam daha yapıldı. Una 10 gün içerisinde yapılan ikinci zammın ardından 4 TL olan ekmek, yüzde 10 – 12 civarında bir zamla, 4.5 TL’ye yükseldi. Fırıncılar Birliği Başkanı Ömer Çıralı, bir torba unun 300 TL’den 450 TL’ye çıktığını, bunun sonucunda ekmeğe de zam yapıldığını vurguladı

Ahmet UÇAR


Ülkemizde zamsız bir gün bile geçmiyor. Birçok ürüne yapılan zamların ardı arkası kesilmiyor. Evine ekmek götüremediğinden feryat eden vatandaşın inadına, en temel tüketim maddelerinden olan ekmeğe bir zam daha yapıldı. Kısa süre önce fiyatı 4 TL olan somun ekmek, dünden itibaren 4.5 TL’ye yükseldi.


Una 10 gün içerisinde yapılan ikinci zammın ardından 4 TL’ye satılan ekmek, yüzde 10 – 12 civarında zam gördü.


KIBRIS’a konuşan Fırıncılar Birliği Başkanı Ömer Çıralı, una 10 gün içerisinde iki kere zam yapıldığını belirterek, bir torba unun 300 TL’den 450 TL’ye çıktığını, bunun sonucu olarak ekmeğe de zam yapıldığını kaydetti.


Ekmeğin, Çıralı Fırın’da, cuma gününden itibaren zamlı satılmaya başlanacağını dile getiren Çıralı, bazı fırınların yarından, bazılarının ise cuma gününden itibaren zamlı satış yapacağını ifade etti.


Çıralı, Kıbrıs Türk Fırıncılar Birliği olarak yapılan zammın tutarını söyleyemeyeceklerine işaret ederek, her fırının kendi koşuluna göre zam yapacağını, yüzde 10 -12 civarında yapılan zamla, ekmeğin 4.5 TL’ye satılacağını vurguladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslı sinem
Aslı sinem - 13 ay Önce

daha beterini de yaşayacağız bu daha hiç bir şey

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104