Ekmek kolay kazanılmıyor

banner37

Açık Pazar yerlerinin “Fidan Ablası”… 65 yaşındaki Fidan Gencer, ekmeğini 15 yıldır ülkenin çeşitli bölgelerinde kurulan pazar yerlerinde sebze ve meyve satışı yaparak kazanıyor. Fidan Gencer, pazarcılığa başlama hikayesini KIBRIS Gazetesi ile paylaştı:

Ekmek kolay kazanılmıyor
banner99

GÜNDE 17 SAAT ÇALIŞIYOR… Pazarcılığa 15 yıl önce eşi sayesinde başlayan 65 yaşındaki Fidan Gencer, eşinin emekli olup, pazarcılığı bırakmasına rağmen bu meslekten vazgeçmedi. Gencer, özellikle satış yaptığı Lefkoşa, Mağusa, Girne ve Güzelyurt pazarlarının kurulacağı günlerde 17 saate yakın çalışıyor. Ancak tüm bu zorluklara rağmen Gencer, işini severek yapıyor.

Funda ÖZSAKINÇ

   Açık Pazar yerlerinin “Fidan Ablası”… 65 yaşındaki Fidan Gencer, 15 yıldır ekmeğini Lefkoşa, Mağusa, Güzelyurt ve Girne’de kurulan pazarlarda sebze meyve satarak kazanıyor.

   Hemen hemen her gününü yaklaşık 17 saat çalışarak geçiren Gencer, tüm zorluklara rağmen yaptığı işten memnun…

   Özellikle satış yaptığı Lefkoşa, Mağusa, Girne ve Güzelyurt pazarlarının kurulacağı günlerde işleri daha da yoğunlaşan Fidan Gencer, o günlerde çalışmaya sabahın saat 04.00’te başlayıp, evine saat 21.30 civarında varabiliyor.

banner134
   Pazarcılığa başlama hikayesini ve bu işin zorluklarını KIBRIS Gazetesi’yle paylaşan Gencer, “65 yaşındayım ama evde oturamıyorum. İş hayatına geç atıldım, emekliliğim yok, çalışmazsak bize kimse bakmaz. Ekmek kolay kazanılmıyor” dedi.

Pazarcılığa eşi sayesinde başladı…

   Fidan Gencer, pazarcılığa 15 yıl önce eşi sayesinde başladığını ve eşinin emekli olup, bu işten vazgeçmesine rağmen kendisinin hâlâ devam ettiğini belirtti.

   Şu anda ise oğlunun kendisine yardımcı olduğunu kaydeden Gencer, “Eşim sayesinde başladığım işe devam ediyorum” dedi.

Pazarcı arkadaşları tarafından da seviliyor…

   Pazar yerlerinin “Fidan Ablası” Fidan Gencer, diğer pazarcılar tarafından da çok seviliyor. Pazarcılar Fidan Gencer’den “Fidan ablamız pazarımızın göz bebeği” diye söz ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75