“Ekmek paramızı çıkaramıyoruz”

banner37

Gemikonağı taksicileri, otobüslerin kapı kapı dolaşarak yolcu aldığını iddia ederek, bu yüzden iş yapamaz duruma geldiklerini savundu

“Ekmek paramızı çıkaramıyoruz”
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Lefke ilçesine bağlı Gemikonağı ve bölgesinde iş yapan taksiciler, bölgedeki yolcu otobüsleri nedeniyle evlerine ekmek götüremez duruma geldiklerini belirterek, soruna çözüm bulunmasını istedi.

Bölgenin denetimsiz bırakıldığını savunan taksiciler, otobüslerin belli bir güzergahının ve durak yerlerinin olmadığını savundu ve otobüslerin kapı kapı dolaşarak yolcu aldığını iddia etti.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Gemikonağı-Lefke Taksiciler Birliği Başkanı Alkan Özüorçun, bölgede belli noktalarda otobüs durakları olmadığı için, otobüslerin kapı kapı dolaşarak yolcu aldığını, bu nedenle de bölge taksicilerinin fazla iş yapamadığını söyledi.

Otobüs şirketlerinin düzensiz güzergah içerisinde olduğunu belirten Özüorçun, “adanın en düzensiz bölgelerinden birinde iş yapmaya çalışıyoruz.

İzin Kurulu’nu arayıp, randevu talep ettik ancak cevap bile alamadık. Yetkili birimler ve bakanlıklar ile de görüşme taleplerimiz oldu ama sesimizi duyacak hiçbir makama ulaşamadık” diye konuştu.

Özüorçun, bölge taksicilerinin iş yapamaz duruma geldiği ve evlerine ekmek götüremediğinin altını çizerek, yetkililerden sorunlarına çözüm bulmasını istedi

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75