banner6

“Ekmek teknesine” ihanetle suçlanıyor!

banner37

Gazimağusa’da bir güzellik salonunda sekreterlik yapan S.T. isimli kadın, çalıştığı işyerinde, Mayıs 2019-Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılan işlemler karşılığı müşterilerden peşin tahsil ettiği 171 bin 884 TL’yi kredi kartından çekilmiş gibi göstererek işyerine vermeyip sirkat ettiği iddiasıyla tutuklandı

“Ekmek teknesine” ihanetle suçlanıyor!
banner8

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’da S.T. isimli kadın, sekreter olarak çalıştığı bir güzellik merkezinde, Mayıs 2019-Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılan işlemler karşılığı müşterilerden peşin tahsil ettiği 171 bin 884 TL’yi, kredi kartından çekilmiş gibi gösterip, işyerine vermeyerek sirkat ettiği iddiasıyla tutuklandı.
Polis, genç zanlı aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin etti.
Müstahdem tarafından sirkat suçuyla ilgili Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Löğmen Yücetürk’ü yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlının, Mayıs 2019-Ağustos 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da, Emine Kunter’in direktörlüğünü yaptığı bir güzellik merkezinde sekreter olarak çalıştığı esnada, ilk incelemelere göre, müşterilerden yapılan işlemler karşılığı peşin olarak tahsil ettiği 171 bin 884 TL parayı, kredi kartlarından çekilmiş gibi gösterip, işyerine vermeyerek sirkat ettiğini söyledi.
Olayın, 26 Eylül’de polisin bilgisine gelmesi üzerine tahkikata başladığını kaydeden tanık polis, inceleme ve araştırmaya devam edeceğini anlattı.
Tanık polis, serbest kalması halinde tahkikata kötü etki etme olasılığı bulunan zanlı aleyhindeki soruşturmasını henüz tamamlayamadığını belirterek, mahkemeden süre istedi.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlının, ilk nazarda konu suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı ve tahkikatın selameti için zanlının 3 gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104