Ekonomik koşullar, Kıbrıs insanını menfaat odaklı yaptı

banner37

KIBRIS TV’de konuşan KIBRIS Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumun, insanlarda değişime neden olduğunu söyledi

Ekonomik koşullar, Kıbrıs insanını menfaat odaklı yaptı
banner90
banner8

KIBRIS Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir, ülkenin sorunlar yumağına döndüğüne işaret ederek siyasi ve ekonomik sıkıntıların insanların hayatını etkilediğini söyledi.


 “Doğu Akdeniz ciddi şekilde ısındı, döviz aldı başını gidiyor, Koronavirüs ekonomiyi sarstı, hükümetin doğru bulmadığımız bazı önlemleri panik havası yaratıyor” diyen Nadir, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşulların, normalde insan odaklı olan Kıbrıs insanını menfaat odaklı yaptığını savundu.


KIBRIS TV’de yayınlanan “Kıbrıs Sözcüleri” programında KIBRIS Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir, KIBRIS TV Müdürü Nihan Yücel, KIBRIS TV programcıları İsmet Özgüren ve Haluk Yerli’nin gündemi değerlendirdi.


Programda konuşan Nur Nadir, oteller ile üniversitelerin girdikleri ekonomik dar boğaz nedeniyle ödemelerini ertelediğini özellikle otellere çalışan insanlar ve şirketlerin ödemlerini gecikmeli aldığı için işlerini devam ettirmekte zorlandıklarını belirtti.


Kaosun ve paniğin hat safhada olduğu bir dönemde, sağlığını nasıl koruyacağını düşünen insanların bir yandan da kredisini, taksitini, borcunu nasıl ödeyeceğini düşündüğünü ifade eden Nadir, iş sahiplerinin de işlerini sürdürme endişesi içinde olduğunu vurguladı.


Nur Nadir, şöyle devam etti:


“Şu anda uçurumun en ucundayız. Özel sermayeye düşmanlık ve hükümetin aldığı yanlış önlemler var. Oteller kapatıp kapatmama arasında gidip geliyor.


Türk Lirası  %25 değer kaybetti, kiralar eskiden dövizle kiralanırdı. Şimdi dövizle kiralamak mümkün değil.

Halkta teslimiyetçi bir bıkkınlık var halk yıldı. Siyasetçilerimiz kendi ekonomisini ayakta tutan kurumlara sahip çıkmıyor.  Kıbrıs üreten çalışanların yeri değil. Şans oyunlarının revaçta olduğu, kadın ticaretinin övünüldüğü bir yer oldu. 

banner134

Eskiden ‘Kıbrıslılar bizim müşterimiz değildir’ diyen şirketler yerliye döndü. Artık Kıbrıslıları müşteri kabul ediyorlar. Konserler yapılıyordu şu an piyasa kalmadı, hiçbir sanatçı test yaptırmak istemiyor, ötelenmiş çek almak istemiyor olabilirler.


Gelen cumhurbaşkanlığı seçiminde dış etkenlerin ne kadar aktif olduğunu görüyoruz. Seçim çok çetin geçecek. Herkes çok faal, dış güçler de çok faal. Benim için bu seçimin anlamı var bu seçim bana göre var olma veya yok olma seçimidir.


Başa hangi parti gelirse gelsin tek amacımız olmalı. Bu devletimizi ve hükümetimiz var etmek, güçlendirmek ve birlik, beraberlik. Şu anda bunu sağlayan hangi adayımız var?


Haberi doğru kaynaktan almak çok önemli. Anket şirketimiz COMAR, her on günde bir anket yapıyor. Önümüzdeki günlerde bunlara gazetemizde yer vereceğiz.


Halkımız kişisel çıkar odaklı oldu. Hangi partiyi seçersek kurtuluruz değil bana hangisi ne yapacak da ona oy vereyim düşüncesinde olan insanlar var.


Ben bir işveren olarak çalışanlarıma arzu ettiğim ortamı sağlayamaz ve o onurlu mücadeleyi veremezsem yüzlerine bakmaya sıkıntı çekerim.


Siyasetçilerimiz ve karar veren merciler her şeyi basitleştirmek yerine karmaşık hale getiriyor. Veliler çocuğunu okula göndersin mi göndermesin mi bilmiyor.


Sağlık Bakanımız basına açık olmayan tek bakan. Basına karşı tavır almış durumda. Aldığı tavır belli yerlere karşı haklı olabilir. Kendisi kiminle konuşup kiminle konuşmayacağını bilmeli.


Kaos ve çöküş başladı. Değerlerimizden, onurumuzdan, özgürlüğümüzden topraklarımızdan feragat edebileceğimiz durum içine girebiliriz.  Ben seçimi böyle görüyorum.

  Çok çekişmeli bir seçim olacak, umarım adil bir seçim olur ve seçimi hak eden kazanır. Adaylar umarım bir araya gelip halka ne sunacaklarını anlatır”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75