banner6

Eksik sigorta nedeniyle mağduriyet yaşamayın

banner37

Near East Sigorta Genel Müdürü Ertürk, kur kaynaklı sigorta bedeli artışına ilişkin önemli bir hatırlatma yaptı:

Eksik sigorta nedeniyle mağduriyet yaşamayın
banner150 banner150 banner151

KIBRIS Ekonomi Özel

Near East Sigorta Genel Müdürü Cengiz Ertürk, döviz kurlarındaki artış nedeni ile sigorta poliçe bedellerinde yapılması gereken değişiklikler hakkında önemli bir bilgilendirmeyi kamuoyuna duyurdu.


Ertürk,TL’de son dönemde yaşanan değer kaybı nedeniyle sigorta poliçelerinde yazılı sigorta bedellerinin düşük kaldığına işaret etti.

“Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere, son zamanlarda yabancı para kurları karşısında Türk lirasındaki sert düşüş nedeniyle sigorta şirketlerinin teminat verdiği bina, makine, demirbaş, emtia ve araç gibi kıymetlerde TL bazında değer artışı yaşanmaktadır” şeklinde konuşan Ertürk, bu gelişmenin sonucunda ise söz konusu değerlere teminat sağlayan sigorta poliçelerinde yazılı sigorta bedellerininde düşük kaldığını vurguladı.


Ertürk, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:


“Sigorta genel şartları gereği kur artışı nedeniyle TL bazında değeri yükselen söz konusu kıymetler ile sigorta poliçelerinde yazılı bedellerin aynı olması gerektiğinden, muhtemel bir hasarda eksik sigorta nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için sigorta poliçesi bedellerinde gerekli değişikliklerin yapılması için vakit geçirmeksizin sigortacınıza başvurulması gerektiğini hatırlatır, kazasız sağlıklı günler dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 13:53
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110