banner6

El-Sen, Kıb-Tek yönetimine toplantı çağrısı yaptı

banner37

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) çalışanların ve kurumun sorunlarını görüşmek üzere Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) yönetimine “toplantı yapalım” çağrısında bulundu.

El-Sen, Kıb-Tek yönetimine toplantı çağrısı yaptı
banner151 banner143

El-Sen Başkanı Umut Öksüzoğlu, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, yarın sabah saat 10.00’da iş barışını sekteye uğratan konuları görüşme talebiyle El-Sen yetkili organlarıyla KIB-TEK merkez binasında hazır bulunacaklarını belirtti.

KIB-TEK’te pek çok önemli sorun olduğunu, bunları hem yazılı, hem de sözlü olarak dile getirdiklerini kaydeden Öksüzoğlu, çözüm talep eden El-Sen’in KIB-TEK yönetimiyle “ciddi ve sonuç alıcı” hiçbir toplantı yapamadığını savundu. Yetkililerden duyarlı davranmasını isteyen Öksüzoğlu, “El-Sen, sonuç alıcı görüşmeler için adım atmaktan ve sorumluluk almaktan çekinmez” dedi.

EL-SEN’in konu başlıkları

El-Sen Başkanı Umut Öksüzoğlu, KIB-TEK yönetimiyle görüşme talep ettikleri ve çözüm bekledikleri konu başlıklarını şöyle sıraladı:

“Toplu İş Sözleşmesi gereği personele gereken kıyafetlerin temini, yine bu sözleşme gereği geçici statüdeki personelin kadrolanması. Kurumun malzeme tedariklerinin yapılması. Kamusal alandaki yaklaşık 113 milyon TL alacağın tahsil edilmesi.”

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 13:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104