El-Sen, Kıb-Tek'teki sorunların çözümü için CTP'den destek istedi

banner37

El-Sen yetkilileri, CTP’yi ziyaret etti. CTP’den verilen bilgiye göre,  Genel Başkan Tufan Erhürman tarafından kabul edilen El-Sen Başkanı Umut Öksüzoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Kıb-Tek’te yaşanan sıkıntıları aşma konusunda CTP’den destek istedi.

El-Sen, Kıb-Tek'teki sorunların çözümü için CTP'den destek istedi
banner99

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın ve Sivil Toplumla İlişkiler Sekreteri, MYK üyesi Çiçek Göçkün Bayramoğlu’nun da katıldığı toplantıda konuşan Erhürman, “Hükümetin hukuka ve kamu yararına aykırı icraatlarına karşı topyekun bir direniş göstermemiz gerekiyor” dedi.

Erhürman: Kara günlerden geçiyoruz

Genel Başkan Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk halkının bu hükümetin yönetiminde kara günlerden geçtiğini, tabir-i caizse artık bu hükümetin hukuksuzluğun, kamu yararına aykırılığın ve ciddiyetsizliğin dibine vurduğunu iddia etti.

banner134
“Sizin örneğinizde de olduğu gibi... İmzaladığı protokolleri uygulamamak hükümetteki zihniyetin adeta temel ilkesi” diyen Erhürman, hükümetin KIB-TEK’te özerkliği ağzına bile almadığını, aynı hükümet tarafından kuruma atanan yöneticilerin kamuoyu önünde birbirine düştüğünü, keyfi uygulamaların art arda geldiğini, tüm bunlara hep birlikte bir son verilmesi gerektiğini kaydetti.

Kıbrıs Türk halkının dört bir yandan hukuka ve kamu yararına aykırılıklarla topyekûn bir saldırı altında olduğunu ifade eden Erhürman, bu saldırıya ancak topyekun bir direnişle yanıt verilebileceğini söyledi. Erhürman sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hükümetin adeta ilke haline getirdiği bir yaklaşımı var. Kiminle imzalamış olurlarsa olsunlar imzaladıkları protokollere uymuyorlar. Gerçekten topluca bir direniş göstermemiz gereken günlerden geçiyoruz. Siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum örgütleri ve tek tek yurttaşlar olarak ortaklaştığımız noktalarda güçlerimizi birleştirmeliyiz. Direnişi birlikte örgütlememiz gerektiğine inanıyoruz. Meclis açılır açılmaz KIB-TEK ile ilgili sorunları ayrıntılı bir biçimde Meclis’in gündemine getireceğiz. 16 ayda kurumda ne gibi usulsüzlükler yapıldı, hepsini bir rapor halinde kamuoyunun bilgisine yeniden getireceğiz.”

Hükümetin yaşanan onca soruna karşın çıkıp tek bir açıklama yapmadığını savunan ve bunu “ciddiyetsizlik” olarak değerlendiren Erhürman, “Bu hükümetin iktidarda kaldığı her gün geleceğimizden çalınmış bir gündür. Dünya kadar hukuksuzluk, yolsuzluk iddiası var gündemde. Tek bir konuda dahi doyurucu açıklama yapmıyorlar. Sin da gülle geçsin taktiği uyguluyorlar. Onlar sindikçe gülle onların başının üzerinden geçer mi göreceğiz ama biliyoruz ki bu güllelerin tamamı, Kıbrıs Türk halkının, geleceğimizin üzerine düşüyor. Halkımızı ve geleceğimizi ezdirmemek için güçlerimizi birleştirerek direnmekten başka çaremiz yok” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75