ELAM; Akıncı ve Özersay’ı hedef aldı

banner37

banner87
ELAM; Akıncı ve Özersay’ı hedef aldı
banner8

Irkçı, faşist ve Türk karşıtı tavırlarıyla bilinen Rum Ulusal Halk Cephesi  (ELAM), Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ı hedef alan açıklamalarda bulundu.

ELAM’ın resmi sitesinden yayınlanan açıklamada, Akıncı ile Özersay’ın KKTC bayrağının yakılmasıyla ilgili açıklamalarına yönelik “KKTC’nin herhangi bir simgesine boyun eğmeyeceğiz” ifadelerine yer verildi.

İşte o açıklama:

“Sahte devletin kınanması yürüyüşü sırasında işgalin bez parçasını yaktıkları için ELAM üyeleri aleyhinde “gerekli önlemlerin” alınmasını, aynı zamanda konu ile ilgili olarak BM ile istişarelerde bulunmak isteyen işgal makamlarından ve daha somut ifade etmek gerekirse,  Mustafa Akıncı ve Kudret Özersay’dan Hareketimiz ile ilgili onurlandırıcı bir ifade daha geldi.

ELAM, bu adadaki yegane sorunu, Türkiye’nin ve onun buradaki şakşakçılarının teşkil ettiğini ortaya koyarak, bir kez daha işgal makamlarının hedef tahtasına bulunuyor.

Tüm hükümetlerin ve çeşitli siyasi partilerin yıllarca başaramadıklarını, bu ülkenin siyasi sahnesinde sadece birkaç yıllık varlığı ile ELAM başardı.

İşgalcilerin tek sorunu olmamızın bizim için bir onur olduğunu yineliyoruz. Aynı zamanda Mustafalara ve Özersaylara bu topraklarda hala işgalciye boyun eğmeyen ve onlara karşı duran Helenler olduğu yönünde net mesaj göndermek istiyoruz. Onurlu olmayı ve boyun eğmemeyi öğrendikleri için hiçbir zaman ne “iyi çocuk” ne de “şirin çocuk” olmayan kişiler vardır. Bunu akıllarına iyice soksunlar, ELAM’cılar ne işgalin bez parçasına, ne de işgalcinin herhangi bir sembolüne boyun eğeceklerdir.”

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 20:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aytekin Besim
Aytekin Besim - 4 ay Önce

Bunlar Yunanistandaki ağabeyleri Altın Şafak partisinin uzantılarıdır. Tek özellikleri Türk düşmanı olmalarıdır. İdeolojileri kilise tarafından desteklenmektedir. Kıbrıs'taki gösteride Yunan bayrakları yanında sarı zemin üzerinde siyah renkli çift başlı kartal olan Bizans bayrakları da taşıyorlardı. Akıllarınca eski Bizansı ihya edecekler (!)...
Bunların Yunan ordusu içinde de uzantıları mevcuttur. Ege'de maalesef iktidardaki hükümetin göz yumması ile işgal ettikleri 18 adacığa da bu Bizans bayraklarını dikmişlerdir.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108