Elcil: Ülkede çözüm aramak yerine Ankara’nın yolunu tuttunuz

banner37

banner87
Elcil: Ülkede çözüm aramak yerine Ankara’nın yolunu tuttunuz
banner90
banner99

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)Genel Sekreteri Şener Elcil hükümet ortaklarını eleştirerek, “para istemek için Ankara’nın yolunu tuttuklarını” savundu.

Elcil yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Türk toplumunun kendi ayakları üzerinde durabileceği bir ekonomik yapının kurulabileceğini belirterek, “Ülkede çözüm aramak yerine Ankara’da çözüm arayanların Kıbrıs Türk toplumuna vereceği hiçbir şey olmadığını” iddia etti.

Maliye Bakanlığı’nın Ercan Havaalanı’nı çalıştıran şirketten 52 milyon TL, 32 casinonun 28 tanesinden 65 milyon TL, araç seyrüsefer ruhsatlarından 82 milyon TL, Sanayi bölgeleri arsaları kiralarından 5,5 milyon TL alacağını talep etmediğini de savunan Elcil, alacakların tahsili yerine Ankara’dan para istenmeye gidildiğini iddia ederek buna anlam vermenin mümkün olmadığını ileri sürdü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikamettin SIMSEK
Hikamettin SIMSEK - 8 ay Önce

Sana diyecek birsey bulamiyorum. Tek sey soylemek istiyorum. Sen git yat. Iktisadi, ekonomik ve askeri yonden guclu degilsen her kosulde silerler. Bu nedenle Turkiyesiz olmaz.

Nihat Sucu
Nihat Sucu - 8 ay Önce

Kıbrısta herkes iyi siyasetçi olmuş sendika başkanlarının hepsi si y aset yapıyor kıbrıs türk cumhuriyetinin kalkınmasına katlı edecek çalışmalar yapmıyorlar benim turkiyeden gördüğüm bu

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108